Saç Besin Takviyeleri
₺124,90 KDV Dahil
₺139,00 KDV Dahil
Biotin
Tükendi
₺349,00 KDV Dahil
₺384,50 KDV Dahil
Biotin
Tükendi
₺199,00 KDV Dahil
₺218,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

SAÇ BESİN TAKVİYELERİ

Saç besin takviyeleri hakkında bilgilere geçmeden önce, saç ve saç sağlığı hakkında genel bir bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır.

Saçın yapısı basittir, ancak sosyal işlevsellikteki yerini düşününce, saçın sosyal ve sağlık açılarından önemli işlevleri vardır. Saç, keratin adı verilen sert bir proteinden oluşur. Bir saç kökü, her bir saçı cilde tutturur ve saç folikülünün tabanını oluşturur. Saç kökünde, canlı hücreler bölünerek büyür ve saç telini oluşturur. Kan damarları, saç kökündeki hücreleri besler ve yaşamın farklı zamanlarında saç büyümesini ve yapısını değiştiren hormonlar sağlar.

Saç ve saç derisini etkileyen yaygın sorunlar arasında saç dökülmesi, enfeksiyonlar ve kaşıntı ve pullanmaya neden olan bozukluklar bulunur.

Saç dökülmesi (alopesi) hem erkekler hem de kadınlar için sık görülen bir sorundur, ancak her gün biraz saç dökülmesi normaldir. Normalden daha fazla saç dökülmesi yaşayan kişilerde kalıtsal olarak "ortak kellik" eğilimi olabilir. Erkek tipi kellik, saç çizgisinin uzaklaşması ve başın tepesinde kellik şeklinde oluşur. Erkeklerde saç dökülmesinin en yaygın görülen türleridir. Kadınlarda ise saçın tüm kafa derisinde inceldiği kadın tipi kellik görülebilir. Çok miktarda saçın aniden ve geçici olarak dökülmesi, bir hastalığın oluşturduğu belirti veya stres ya da doğum gerçekleştirmekle ilişkili olabilir. Saç dökülmesi besin takviyesi ile önlenebilir ya da yavaşlatılabilir.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için harekete geçmenizde saçlarda zayıflık ve kayıp yaşamayı beklemenize gerek yok. Stres, yaşam ve beslenme tarzı, iklim koşulları, hava kalitesi, yaş gibi birçok etken zaman içinde saçlarınızın güçsüzleşmesine ve kayıplara neden oluyor. O halde, vücudumuzun genelinde olduğu gibi, saçınızı doğru şekilde beslemek ve bakımını gerçekleştirmek daha uzun süre sağlıklı saçlar ile yaşamaya olanak tanıyacaktır.

Saçın ve saçlı cildin yapısını öğrendikten sonra, bir uzman tarafından saç besin takviyeleri hakkında destek alabilir, çok çeşitli saç besin takviyesi seçenekleri ile sağlıklı, dolgun ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Sağlıklı saçlara kavuşmak için faydalanabileceğiniz saç için besin takviyesi bileşenleri arasında protein, biotin, demir, Omega-3 yağ asitleri, B vitamini grubu, C vitamini ve çinko bulunuyor.

SAÇ BESİN TAKVİYE ÜRÜNLERİ

Saçlarınızı temiz tutmak, kırılmaları önlemek amacıyla saç kremi kullanımı saç sağlığı açısından çoğu zaman yeterli değildir. Keratin, biyotin, B ve C vitamini kompleksleri, çinko gibi protein, vitamin ve mineral gibi bileşenleri içeren saç besin takviyeleri kullanmak, daha sağlıklı saçlara sahip olmanın güvenilir yoludur.

Vitamin Kozmetik Saç Besin Takviyeleri kategorisi içeriğinde,  %100 orjinal ürün garantisi ile saçınızın ihtiyacı olan ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.