Saç Boyası
₺139,00 KDV Dahil
₺154,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Boyası
₺139,00 KDV Dahil
₺154,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Boyası
₺139,00 KDV Dahil
₺154,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

SAÇ BOYASI

Saç Boyası, farklı nedenlerle doğal rengini kaybetmiş, soluklaşmış ya da pigment miktarının eksilmesi sebebiyle gri ya da beyaz tonlara dönüşmüş saçları, kendi doğal rengine ya da farklı bir renge kavuşturmaya yarayan kozmetik ürünlerdir.

Saç boyası çeşitleri; geçici boyalar, yarı kalıcı boyalar, kalıcı boyalar ve kademeli boyalar olarak ele alınabilir. Bu saç boyası çeşitlerinden en sık kullanılanı ise kalıcı boyalardır. Profesyonel bir kuaför tarafından uygulanabildiği gibi, kullanıcının kendi başına uygulaması da mümkündür.

Sıklıkla tercih edilen kalıcı saç boyası uygulanması daha fazla çalışma gerektirir, ancak saç rengi yeni saç (kökler) uzayıncaya kadar sürer. Kalıcı boyalar hidrojen peroksit içerdiğinden, gri saçları daha etkili bir şekilde kaplarlar ve diğer boyalardan farklı olarak saç rengini açmak için kullanılabilirler. 

Kalıcı boyaları uygulamak için, kullanıcı bir hidrojen peroksit sıvısını boya ile karıştırır, karışımı saça uygular ve yaklaşık yarım saat sonra boyayı suyla durular. Fakat her boyanın uygulama şekli aynı değildir. Krem saç boyası, köpük saç boyası gibi farklı formlarda saç boyaları bulunmaktadır. Kalıcı boyalar sadece saç şaftına derinlemesine nüfuz etmekle kalmaz, aynı zamanda boya uygulanırken meydana gelen bir dizi kimyasal reaksiyon nedeniyle saçta kilitlenir. Sonuç olarak, kalıcı saç boyası genellikle şampuanla yıkama sonrasında akıp gitmez, ancak tekrarlanan şampuanlama zamanla rengi azaltabilir.

Geçici saç boyaları ve yarı kalıcı saç boyası çeşitleri, jel, köpük, sprey veya sıvı formlarda bulunur. Geçici boyalar durulama yöntemi ile, yarı kalıcı boyalar ise özel ürünlerle saçtan arındırılır. Kademeli boyalar, saç yüzeyindeki bileşiklere bağlanarak saçı hafifçe koyulaştıran durulama formundaki boyalardır. Kademeli boyalar genellikle yeterince koyu bir gölge elde edilinceye kadar günlük olarak uygulanır, ardından rengi korumak için daha az sıklıkla kullanılabilir. Geçici boyalardan farklı olarak, kademeli boyalar saçlar ıslandığında hemen arınmaz veya akmaz.

SAÇ BOYASI ÇEŞİTLERİ

Tüm bu saç boyası türleri haricinde özellikle son yıllarda popüler olan Organik saç boyaları da tercih edilebilmektedir. Organik saç boyası doğal ve bitkisel ham maddelerin, konvansiyonel saç boyalarına oranla çok daha az kimyasal maddelerle bileşiminden elde edilir. Saç boyası renkleri açısından , diğerleri gibi zengin bir palette seçenek sunabilirler. Organik saç boyası fiyatları , klasik saç boyası çeşitlerine göre farklılıklar da gösterebilir. Fakat hiçbir organik saç boyası %100 organik değildir. Kalıcılığı sağlamak için çok az da olsa kimyasal bileşen bulundurmak zorundadır.

Önceliğimizin sağlıklı saçlar olması gerektiğini  vurgulamak isteriz. Vitamin Kozmetik, %100 orjinal ürün garantisi ile saç boyaları kategorisi altında, bitkisel saç boyaları da dahil olmak üzere zengin ürün yelpazesini sizlerin beğenisine sunuyor.