1

Saç Boyası

 

Saçlar, dış görünüşü belirleyen ve kişinin stilini güçlendiren en önemli alanlardır. Kadınlar için saç bilhassa önem taşıyor. Saç boyası kadınların stilini güçlendiren, istedikleri değişikliği ve havayı sunan, bakımlı görüntü isteğini kazandıran en önemli kozmetik hamlelerden biridir. Dış görünüşünde yenilik yapmak isteyen her kadın önceliği saçlarına verir ve saç rengini değiştirir. Bazı renkler ise düzenli boya istediğinden saçlar periyodik takvimlerle boyanır. Saç rengine ikinci bir renk katmak isteyenler saç köklerini boyamak yerine aralara gölge attırmak ya da uçlarını boyamak suretiyle boya yaptırıyor. Saç boyasıyla birbirinden farklı birçok görüntü elde edilebiliyor. Saçlarınızda farklı bir görüntü yakalamak ya da sadece beyaz tellerinizi kapatmak istiyorsanız eğer saç boyalarından yararlanarak iyi bir saç rengi yakalayabilirsiniz. Saç boyalarına ulaşmak için artık sadece kuaförlere ihtiyaç duyulmuyor. Evde de rahatlıkla uygun fiyatlarla saç rengi değiştirmek mümkündür.  


Saç Boyası Çeşitleri

 

Saç boyası markalarının geniş renk yelpazesiyle her kadın dilediği saç rengine kavuşabiliyor. Bakır, kestane, küllü sarı, kızıl, toprak tonları ve sarı en sık tercih edilen saç renkleri oluyor. Saç renginin kendi içinde renk tonları bulunduğundan saç boyası numaralarıyla her seferinde aynı tonu bulmak kolay hale geliyor. Hep aynı rengi tercih edenler için renk kodları, ton numaraları önemli bir detay. Saç boyalarında öne çıkan bir diğer detay bitkisel öz oluyor. Piyasada yüzlerce farklı boya markası bulunuyor. Bu markalar arasında en iyi boyayı bulmak için boyanın içeriğine bakılabilir. Bitkisel içerikler hiç şüphesiz saçın boyayı benimsemesini güçlendiriyor, saç derisine ve teline zarar vermiyor. Bu noktada bitkisel formüllü boya çeşitleri kadınların öncelikli boya tercihini oluşturuyor.  

 

Saç Boyası Seçiminde Öne Çıkanlar

 

Saç boyamak saç bakım ritüellerinden biri olduğu için sıradan bir boya seçmek saça zarar verebilir. Kalitesiz içerikli saç boyaları saç köklerinin yanmasına neden olabiliyor. Özellikle renk açıcı maddelerin seçimi çok dikkatli yapılmalıdır. Saç boyamadan önce yeni bir renk tercih edilecekse eğer o yılın öne çıkan renkleri incelenebilir, aynı renk olacaksa ise kullanılan boyanın içeriği incelenebilir. Boya seçiminde bitkisel formüllü boyalara öncelik vermek istenilen sonucu kaliteli hale getirebiliyor. Özellikle doğal görüntü yakalamak isteyenler, sıcak tonlara sahip, bitkisel boyalarla iyi sonuç alabiliyor. Saç boyasıyla birlikte kişinin cilt rengine de dikkat etmesi doğal sonuçlar almayı sağlıyor. Yüzlerce renk tonu olması cilde en uygun rengin bulunmasını kolaylaştırıyor.  

 

Saç Boyası Fiyatları

 

Saç boyası fiyatları boyanın rengine, tonuna, gramajına, paket içeriğinde ek ürünlerin olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Saç boyalarının fiyatlarını etkileyen bu unsurlar, ihtiyaca göre hazırlanıyor. Örneğin açık renk boyaların yanında genellikle renk açıcı ürünler ya da saçı besleyecek özel bakım ürünleri birlikte satılabiliyor. Web mağazamızda onlarca farklı boya rengi ve türü bulunuyor. Ürünlerimizi karşılaştırma yaparak inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz saç boyasını güvenli ödemeyle satın alıp, kısa sürede teslim alabilirsiniz.