₺296,91 KDV Dahil
₺329,90 KDV Dahil
1

Saç İçin Besin Takviyeleri


Sağlıklı ve kaliteli yaşamın sırlarından olan besin takviyeleri, sadece vücut bütünlüğü sağlamıyor. Saç sağlığına da olumlu etkileri olan besin destekleri, gıdalarla alınamayan vitamin ve minerallerin düzenli alımına yardımcı oluyor. Cilt ve saç sağlığı yetersiz beslenmeden ilk etkilenen alanlar oluyor. Bu yüzden özellikle saç için besin takviyeleri hazırlanıyor. Saç dökülmesi, koparak dökülmeler, saç uçlarındaki kırıklar, saç yapısındaki yıpranmalar ve sönük görüntü çoğunlukla vücudun mineral ve vitaminden mahrum kalmasıyla ortaya çıkıyor. Bu durumun önüne geçmek için düzenli saç bakımıyla birlikte ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri almak yeterlidir. Kan değerlerinde ortaya çıkan eksikler, düzenli besin destekleriyle kontrol altına alınabiliyor. Saçlardaki hacimsizlik, dökülme ve pullanma gibi sık problemler, saç derisinden kendini belli etmeye başlıyor. Kepeklenme, hacmini kaybetmiş basık saç görüntüsü ilk işaretlerdir. Saçın istenilen düzeye gelmesinde şüphesiz mineral ve vitamin desteklerinin önemi büyük. Sadece kaliteli saç bakım kozmetikleriyle iyi sonuç almak mümkün değil. Aksine sağlıksız saça uygulanan kozmetik ürünler, saç telinin kalitesini düşürür ve dökülmeye zemin hazırlar.


Saç Besin Takviyelerinin Çeşitleri

 

Saç besin takviyelerinin etkisinden yüksek oranda yararlanmak için kadın ve erkek saç bakımına özel besin destekleri hazırlanıyor. Kadın ve erkek saç yapısı birbirinden farklılık gösteriyor. Bu nedenle kişiye özel besin desteğinin olması etkileri artırıyor.

 

Kadınlar için saç besin takviyeleri: Tablet, kapsül formlarında hazırlanan besin desteği, saçlardaki sorunu kapsamlı olarak ele alıyor ve saç köklerini güçlendiriyor. Düzenli kullanımda sonuç almak mümkündür. 

Erkekler için saç besin takviyeleri: Erkeklere özel hazırlana destekler yine kapsül ve tablet formunda karşımıza çıkıyor. Erkek tipi saç dökülmesi çok yaygın bir problem, kelliğe yol açabiliyor. Bu süreci durdurmak ve saçları güçlendirmek için kullanılan besin destekleri kan dolaşımıyla saç köklerinin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.  

 

Besin Takviyelerinin Saç Faydaları

 

Besin takviyeleri, genel anlamda vücudun muhtaç kaldığı, besinler yoluyla alamadığı tüm vitamin ve mineralleri vücuda aktarmakla görevlidir. Saç sağlığında besin desteklerini incelediğimizde, kullanıcılar bir süre sonra şikayetlerinin azaldığını belirtiyor. Demir eksikliğinin neden olduğu saç dökülmesi ve cansızlaşma, besin desteğiyle ortadan kalkıyor. Besin takviyelerinden yararlanmanın tek şartı takviyeler bitene kadar aksatılmadan kullanılmasıdır. Besin desteklerini kullandıkça saç teli kalitesi artar, saç diplerindeki pullanma aşılır, saçlar daha güçlü şekilde uzamaya başlar. Saç uzamasını da destekleyen takviyeler, kozmetik işlemlerden ötürü zarar görmüş saçların çabucak onarılmasına yardımcı olur.

 

Saç Besin Takviyelerinin Fiyatları

 

Saç besin takviyelerinin fiyatları kapsül, tablet ya da sıvı formlarda farklılık gösteriyor. Besin takviyesinin içeriğindeki tablet ve kapsül sayısı fiyatları etkiliyor. En ideal besin desteğini almak için web mağazamızdaki besin takviye çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemleriyle satın alacağınız ürünlerimizi, kısa sürede adresinizden teslim alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.