1

 


Şaç Kremi

 

Saç kremi saçların daha yumuşak bir yapıya kavuşması için tercih edilen bakım ürünüdür. Krem kullanılan saç yumuşak, parlak ve güçlü bir yapıya kavuşur. Şampuandan sonra uygulanan krem, durulanabilen ve durulanmayan olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Durulanan kremler şampuan sonrası saç boylarına uygulanır ve yıkanır; durulanmayan krem ise nemli saça uygulanır ve akabinde saç şekillendirilir. Gün boyu toz, güneş ışığı, rüzgâr gibi dış etkenlere maruz kalan saçlarda görülen cansızlaşma, sönük görüntü kremin de dâhil olduğu ideal bir temizlik ve saç bakımı ile ortadan kaldırılabilir. Eğer saçlarınızı her gün ya da bir gün arayla çok sık yıkamaya alıştırdıysanız mutlaka bir saç kremiyle saçlarınızı desteklemelisiniz. Aksi halde saç telleriniz yoğun şampuandan zarar görür ve daha kırılgan hale gelir.  


Saç Kreminin Kullanımı

 

Saç kremlerini şampuanla birlikte kullanabilirsiniz. Kullanım sıralaması eğer kullanılıyorsa önce sabun, sonra şampuan en son ise krem olacak şekilde düzenlenmelidir. Saç kremini uygularken bilmeniz gereken şey kremleri asla saç diplerinize değdirmemeniz gerektiğidir. Saç kremleri aslında saç tellerine yani boy kısmına hatta doğrudan uçlarına uygulamanız gereken bakım ürünleridir. Saç köklerinize, derinize sürmeniz halinde derinin yumuşamasını ve saç köklerinin gevşeyerek dökülmesine sebep olabilirsiniz. Eğer kullandığınız ürün kepek önleyici, saç derisine faydalı bir ürünse o zaman saç diplerinizi krem bakımına dahil edebilirsiniz. Kremi sürdükten sonra kullanma talimatında yazan süre kadar kremi saçlarınızda bekletmeniz gerekir. Şampuanlar saçtaki kiri alırken saç telinin daha savunmasız hale gelmesine zemin hazırladığından saç kremleriyle saçlarınızı koruma altına alabilir, elektriklenme problemini yenebilirsiniz.

 

Saç Kremi Çeşitleri ve Faydaları

 

Saç kremleri tıpkı şampuanlar gibi saç tipi farklılığına sahiptir. Saç tipiniz nasılsa ona göre krem tercih etmelisiniz. Öncelikle durulanan mı durulanmayan krem mi tercih edeceksiniz karar vermeniz gerekir. Çünkü her iki ürünün de özelliği etkisi farklıdır. İki ürünü birden dönüşümlü kullanmak mümkündür. Durulanmayan saç kremlerinin bir özelliği de saçlara şekil vermeyi kolaylaştırmaktır. Bu yüzden ihtiyaca göre seçim yapabilirsiniz. Saç kremlerinizi düzenli kullandığınızda saçlarınızdaki yumuşamayı ve parlaklık seviyesini birkaç yıkama sonrası fark edebilirsiniz. Saçlarınızın hacmini kazandırırken kremlerin desteğini alarak yumuşacık, ipek gibi saçlara sahip olabilirsiniz. Saç temizliğinizi ve bakımınızı yaparken krem kullanmanız fön, jöle, maşa, köpük gibi saça zarar veren işlemlerden korunabilirsiniz.

 

Saç Kremi Fiyatları

 

Saç kremlerinin fiyatları markaya, formüllere, içeriğe ve ürünün gramajına göre değişkenlik gösteriyor. Web sitemizde yer alan saç kremlerini inceleyerek fiyatlarını karşılaştırabilir, içeriklerini inceleyebilirsiniz. Saç tipinize uygun kremleri şampuanlarla birlikte satın alarak kapsamlı bir temizlik ve bakım rutini oluşturabilirsiniz. Web sitemizdeki tüm ürünler uygun fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Kaliteli ve müşteri memnuniyetine önem veren web sitemiz, ürün çeşitliliğiyle herkesin kozmetik ürün ihtiyacını karşılamakta başarılı. Beğendiğiniz ürünü güvenli ödeme yöntemleriyle satın alarak kısa sürede adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.