Saç Maskesi
₺349,00 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Maskesi
₺179,40 KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Maskesi
₺209,90 KDV Dahil
₺259,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Maskesi
₺155,40 KDV Dahil
₺259,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Maskesi
₺139,00 KDV Dahil
₺279,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

SAÇ MASKESİ

Saç Maskesi Nedir?

Zarar görmüş saçları iyileştirmeye yardımcı olan derinlemesine bir bakım ürünüdür. Normal yumuşatıcılardan (saç kremlerinden) daha ağır konsantrasyonlarda doğal yağlar ve lipitler gibi zengin bileşenler içerirler.  

Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

Satın aldığınız ürüne bağlı olarak, genellikle saç maskeleri, saçınızın maruz kaldığı hasarı onarmaya ve sağlıklı durumda kalmasına yardımcı olmaya yarar. Peki nasıl? İçerdiği büyük ölçüde doğal bileşenlerle saçlarınıza besin sağlarken, aynı zamanda saç tellerinizi gelecekte oluşabilecek hasara karşı da korumaya yardımcı olur. Mikroskop altında incelendiğinde, saç telleri balık pullarına benzer gözle görülemeyen yapılara sahip olduğu görülür. Güçsüz, yıpranmış besinsiz kalmış bir saç telinde bu yapılar zayıflar ve birbirlerinden bir miktar ayrılmış ve zayıf görüntü sergilerler. Saç maskesi ise içeriğindeki doğal besleyiciler, proteinler, vitamin kompleksleri vb bileşenler sayesinde bu yapıyı besleyerek dolgunlaştırır. Buradaki temel husus, saç telinin yapısını oluşturan keratin adı verilen proteinle desteklenmesi ve saç telinin ihtiyaç duyduğu nemin bu yapı içinde tutulabilir olmasıdır. Çoğu saç maskesi bitkisel kaynaklı doğal bileşenleri de saç telinin onarımı ve korunması amacıyla içermektedir.  

Saç maskeleri saç kremi ile aynı ürünler değildir. Fakat, asıl olarak her iki ürün arasında gözle görülür bir fark bulunmaktadır. Saç kremleri, saçı nemlendirerek dolgunlaştırır ve yönetilebilir kılar (şekillendirme açısından). Saç maskesi ise daha derin bir bakım uygular, nem tutuculuğunu artırdığı gibi saçın yapısında ciddi bir onarım ve koruma sağlar.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır ?

Saç maskesi uygulamasını profesyonellere yaptırabileceğiniz gibi, çoğu saç maskesi evde saç bakımı yapmak için kendi başınıza da kolayca uygulanabilirsiniz. Bunun için, saç maskesi yıkanmış ve havluyla kurutulmuş saçlara uygulanmalıdır. Saç maskesini saçınıza parça parça eşit şekilde yayın. Ürünü saç köklerinden uçlarına kadar masaj yaparak uygulayın, ardından parmaklarınızla saçınızı tarayın. Maskenin etkilerini optimize etmek için saçlarınızı en az 10 dakika sıcak bir havluyla örtün. Saça derinlemesine bakım yapan ve yoğun onarım yapan saç maskeleri, her gün kullanılmaz. Saçınız bakıma ihtiyaç duyduğunda kullanmanız ve saçlarınızı gözlemlemeniz gerekir. Haftada 1ya da 2 defa kullanmak yeterlidir. Aksi takdirde yoğun nem takviyesi saçların yağlanmasına sebep olabilir.

SAÇ MASKESİ ÇEŞİTLERİ

Saçlarınız gün içinde güneş, havadaki zararlı partiküller, iklim koşulları vb. gibi birçok nedenle yıpranarak zayıf, soluk bir görünüm alabilir, saçlarda oluşan kırıklar nedeniyle saçların gücü azalır ve gün geçtikçe saç uçlarında kopmalar, renk değişimleri ve dökülmeler yaşanabilir. Saç kaybı ve saç kalitesinin korunması için saçınıza uygun saç maskeleri kullanmanızı öneririz. Bu konuda sizlere, %100 orjinal ürün garantili saç maskesi çeşitleri ile saç maskesi kategorisi altında çözüm sunmaya çalışmıyoruz.