SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup
SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup
SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup

5,00
Marka : BIGJOY
İndirim Oranı : %45 İndirim
Fiyat : ₺74,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺41,19(KDV Dahil)

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 04/2022
KAMPANYA
 • Ürün menşei Türkiye
 • Bu ürün içeriği  Kara Mürver Ekstresi 'dir.
 • 4-10 yaş grubu çocukların yemekten sonra günde 10 ml, yetişkinlerin yemekten sonra günde 20 ml tüketmesi uygundur.
 • Bu bir Çocuk Sağlığı kategorisi ürünüdür.
 • Bu ürün sıvı formundadır ve kutu içeriğinde 120 ml bulunmaktadır.

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup İçeriği

 

Etken Maddeler 10 Ml İçeriği
Kara Mürver Ekstresi 400 mg
-Antosiyaninler 36,72 mg
Vitamin C 50 mg
Vitamin E 10 mg
Vitamin B5 4,3 mg
Vitamin B1 1 mg
Vitamin B2 800 µg
Vitamin B6 600 µg
Vitamin A 120 µg
Folik Asit 100 µg
Vitamin B12 20 µg
Vitamin K 20 µg
Biotin 15 µg
Vitamin D 8 µg
Çinko 5 mg
Selenyum 20 µg
İyot 20 µg

İçindekiler:   Kara Mürver Ekstresi (Antosiyaninler), Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B5, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin A, Folik Asit, Vitamin B12, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, Çinko, Selenyum, İyot içerir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: ...-...

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup Nedir?

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup , 4 yaştan itibaren çocuklar ve yetişkinler için formüle edilmiş likit formda besin destek ürünüdür.

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup Etken Maddeleri ve Görevleri

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup , ana etken madde olarak Kara Mürver Ekstresi (Antosiyaninler), Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B5, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin A, Folik Asit, Vitamin B12, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, Çinko, Selenyum, İyot içeren besin destek ürünüdür. Güçlü bir beslenme profili ile 4 yaştan itibaren çocuklar ve yetişkinler olmak üzere tüm aile için formüle edilmiştir. Frambuaz aroması ile lezzetlendirilerek tüketimi kolaylaştırılan ürün içeriğindeki etken maddeler, genel vücut metabolizması üzerinde birçok fayda sağlar. Başlıca etkisi ise, bağışıklık sisteminin korunması ve güçlendirilmesi ile hastalıklara karşı direncin artırılmasıdır. Ayrıca, enerji üretim metabolizmasını tetikleyerek, yorgunluk ve bitkinlik hissinin giderilmesinde yardımcıdır. 4-10 yaş grubu çocukların yemekten sonra günde 10 ml, yetişkinlerin yemekten sonra günde 20 ml tüketmesi tavsiye edilen ürünün içeriğindeki maddelerin faydaları;

Kara Mürver Ekstresi , içeriğinde yoğun şekilde C vitamini ve antioksidanlar ihtiva eder. Böylelikle, enerji üretim metabolizması, cilt sağlığı ve bağışıklık sisteminin korunması açısından birçok fayda sağlayabilen değerli bir besindir. İdrar söktürücü ve sindirim sistemi düzenleyici etkileri ile de bilinir.

Kara Mürver Ekstresi içeriğindeki Antosiyaninler, bitki aleminde bulunan bir grup polifenolik pigmentlerdir. Polifenol adı verilen antioksidan bileşenlerin, beyin sağlığından kalp sağlığına, diyabetten bazı kanser tiplerine kadar faydaları bilinmektedir. İçeriğinde bulunan Antosiyaninler, koful pigmentler grubundan güçlü antioksidanlardır. Bağışıklık sistemi koruyucu ve güçlendirici özelliği ile virüslere karşı etkilidir. Kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesine faydaları ile bilinen antosiyaninler, diyabet hastaları için de faydalıdır. Antosiyaninlerin, kanser oluşumu riskini düşüren etkisi de bilinmektedir.

Vitamin C , enerji üretim metabolizmasını tetikleyerek enerji ve zindelik kazandırırken, bağışıklık sistemi koruyucu ve güçlendirici özelliği ile hastalıklara karşı genel vücut metabolizmasının direnç göstermesinde etkilidir. Vücudun kollajen üretimini de destekleyen C Vitamin, başta cilt hücrelerinin yenilenmesi ve cilt sağlığının korunması olmak üzere, kemik, kıkırdak, diş, diş eti ve kan damarlarının sağlıklı yapılarının korunmasında yardımcıdır.

Vitamin E , bağışıklık sistemini güçlendirir. Alyuvarların oluşumuna katkı sağlar. Kanın pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler. Damar sertleşmesini ve tıkanıklığını önler. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kolesterolü dengeler. Yüksek tansiyonu düşürür, kılcal damar rahatsızlıklarını önler. Cilt, Tırnak ve Saç sağlığı için büyük önem arz eder.

Vitamin B5 , vücut için önemli diğer bir besindir. Vücudun en temel ihtiyacı enerji oluşumunu destekleyerek, yorgunluk ve bitkinlik hissini önleyici etki sağlar. Cilt rahatsızlıklarının önlenmesinde yardımcıdır ve sinir sisteminin gelişimi ve düzenli işleyişinde etkilidir. Hücre gelişiminde de faydaları görülebilmektedir.

Vitamin B1 , neredeyse tüm vücut hücreleri tarafından kullanılır. Başlıca görevi gıdaların enerjiye dönüştürülmesi olarak anlatılabilir.Ayrıca, sinir sistemi, kalp, beyin fonksiyonlarının normal işleyişini düzenleyerek, muhtemel komplikasyonları önlemede yardımcıdır.

Vitamin B2 de diğer B vitamini türevleri gibi suda çözünebilen bir vitamindir. Bu sebeple vücutta depolanmaz ve vücudun ihtiyacı olmadığında, Vitamin B2 fazlası idrar yoluyla atılır. Böyleikle, ihtiyaç duyulduğunda her gün alınabilir. Vitamin B2, enerji üretimini destekleyerek, vücuda zindelik ve direnç kazandırır. Ayrıca cildin, mukozanın ve görme yetisinin korunmasında faydaları bilinir. Vitamin B2 eksikliğinin ilk belirtileri de ciltte kuruma, çatlama, ağız çevresinde yaralar ve dermatit şeklinde görülür. Kırmızı kan hücrelerinin çoğalmasına da etki eden Vitamin B2 eksikliğinin bir sonucu da Anemi olarak görülebilmektedir.

Vitamin B6 , başta bağışıklık sistemi ve enerji metabolismasına sağladığı katkılarıyla bilinir. Depresyon etkilerinin azalmasında ve beyin faaliyetlerinin düzenli işleyişinde yararları bulunur. Yorgunluk ve bitkinlik hissini azaltır. Protein ve glikojen sentezinde, ilgili metabolizma faaliyetlerini destekler. Alyuvar oluşumuna katkı sağlar.

Vitamin A , başta göz sağlığı olmak üzere birçok faydası bulunan bir vitamindir. Gece körlüğü ve diğer göz fonksiyonu bozukluklarının önlenmesinde etkilidr. Bağışıklık sistemi destekleyici özelliğinin yanısıra, kemik gelişimi ve sağlığı, diş ve diş etlerinin sağlıklı yapısının korunmasında faydalıdır. Bazı kanser türlerinde, kenserli hücre oluşumunun önlenmesi hususunda rol oynar.

Folik Asit, bir B vitamini çeşididir ve suda çözünebilir. Depresyon riskini azaltır, Kalp – damar sağlığının korunmasına yardımcıdır. Gebelik sürecindeki kadınların yeterli miktarda Folik Asit alması, düşük riskini azaltır ve doğumsal anomalilerin görülmesi olasılığını önleyebilir. Bazı kanser türlerinin oluşumu ve gelişimi riskini düşürücü etkileri de bilinen faydaları arasındadır.

Vitamin B12 , normal enerji metabolizması işleyişine,sinir sisteminin normal işleyişine ve psikolojik fonksiyonların düzenlenmesine, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, bağışıklık sisteminin normal işleyişine fayda sağlar. Doğurganlığın artırılmasında olumlu etkileri görülebilir. Yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasına etki eder. Sağlıklı hücre bölünmesi ve gelişimine yardım eder.

Vitamin K, kalp - damar sağlığını korur. Kemik ve dişlerin sağlıklı yapısını destekler. Bilişsel sağlığı güçlendirir. Kanserli hücre oluşumu riskini düşürür.

Biotin (Vitamin B7 ya da H Vitamini), vücutta enerjş oluşumunda etkili B vitamini çeşitlerinden biridir. Makro ölçekte besin metabolizması faaliyetlerini destekler ve enerji oluşum metabolizmasına olumlu etkileri bilinir. Ayrıca Biotin, cilt, saç, ve tırnak sağlığının korunmasında da etkilidir.

Vitamin D , kemiklerin sağlıklı gelişimi ve genel kemik ve iskelet sağlığı için önemli bir kaynaktır. D vitamini eksikliğinde çocuklarda raşitizm, yetişkinlerde kemik yumuşaması ve ilerleyen yaşlarda osteoporoz gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Canlı ve sürekli gelişen, yenilenen bir yapıya sahip olan kemik sağlığı için fayda sağlar.

Çinko , güçlü bir bağışıklık sistemi koruyucu ve güçlendiricidir. Vücut direncinin artırılması ve hastalıklara karşı korunmada faydaları görülebilen Çinko, ayrıca cilt, böbrek sağlığı, göz, karaciğer ve kemik sağlığı açısından destekleyici özelliktedir.

Selenyum , güçlü bir antioksidan görevi görür. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Tiroid sağlığı için önemlidir. Kalp hastalıklarına karşı korumaya yardımcı olur. Zihinsel düşüşü önlemeye yardımcı olur. Astım semptomlarını azaltmaya yardımcı olur.

İyot , vücudun ihtiyaç duyduğu düzeyde alındığında genel vücut metabolizması üzerinde olumlu etkileri bulunan bir elementtir. Birçok kanser türünün oluşumunun önlenmesinde faydalıdır. Tiroit bezini çok iyi çalıştırır. Mental berraklığı sağlayarak, zeka seviyesinin daha yüksek olmasına yardımcıdır.

SambuGuard Elderberry Multivitamin Şurup Özellikleri

 • Bu takviye edici gıda , 120 ml'lik şişe içinde sunulmaktadır.
 • 4 yaştan itibaren çocukların ve yetişkinlerin gündelik yaşantısında enerji ve zindelik vericidir.
 • Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktora danışılarak kullanılması tavsiye edilir.
 • Yapay koruyucular ve/veya sair takviye edici bileşenleri ihtiva etmez.
 • Oda sıcaklığında (ortalama 22°C) son kullanma tarihine kadar muhafaza edilebilir.
 • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
 • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Benzer Ürünler
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim