Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Sarı Kantaron (St John's Wort)

Hastalıklarla mücadele etmede ve kişisel bakımı desteklemede sıklıkla kullanılan sarı kantaron, hem yağ hem demlenebilen bir çay hem de kapsül ve tablet gibi formlarda takviye gıda olarak kullanılabiliyor. Sarı kantaron bitkisi, genellikle demlenip çay olarak içiliyor. Kantaron yağı ise yaralarda, uçuk tedavilerinde, cilt yanıklarında tercih ediliyor. Sarı kantaron çayı özellikle regl sancılarına iyi geldiğinden, rahatlatıcı etkisi nedeniyle kadınların şifa çaylarından biri sayılıyor. Doğanın kucağında yetişen ve taze haliyle, yağ ve takviye gıda formlarıyla şifa dağıtan sarı kantaronun her gün yeni bir faydaya sahip olduğu ortaya çıkıyor. Bitkilerin sağlık üzerindeki etkisini keşfeden uzmanlar, bu bitkilerin kullanım alanını yaygınlaştırmak, kas ağrıları, eklem rahatsızlıkları gibi birçok sağlık probleminin iyileşmesini hızlandırmak adına bu bitkileri besin takviyesi formuna dönüştürüyor. Kantaron bitkisi öyle güçlü ki sadece cilt ya da kas gibi fiziksel sorunlara çare olmuyor; depresyon tedavisinde dahi etkili sonuçlar verebiliyor. Adet dönemleri kantaron çayları ve takviyeleri sayesinde daha rahat geçiyor, kişiler depresif ruh halinden uzaklaşıyor, kas ve karın ağrılarından kurtuluyor. Kantaron bitkisinin sarı, kırmızı tüm türleri geleneksel tıbbın önemli temsilcileri, modern tıbbın ise destekçisidir. Kantaron çayını ve yağını birçok sorunda tedavi niyetine kullanabilir, güçlü etkilerinden yararlanabilirsiniz.     

Sarı Kantaronun Faydaları

Sarı kantaronun yararları incelendiğinde ilk göze çarpan ve bitkiyi değerli kılan şey şüphesiz antioksidan gücüne sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra anti depresan özelliği taşır; depresyon tedavisinde faydalı sonuçlar verir, sinirli ve mutsuz ruh halinden uzaklaştırır, sakinleştirir. Bilimsel araştırmalar kantaronun depresyon ilaçları gibi sakinleştirici etkileri vardır. Sarı kantaron takviyesi ya da çayları bu nedenle kişiyi daha sakin kılar, stresten uzaklaştırır. Kantaron çayı ve çayından elde edilen maske cilde çok iyi gelir; cildi besler, tazeler, ciltteki yaraların hızlı geçmesini sağlar ve en önemlisi cilde parlaklık, pürüzsüzlük kazandırır. Kantaron yağı yanıklar için müthiş bir tedavi sağlar. Yanık bölgeye her gün düzenli sürülen kantaron yağı, bölgedeki derinin yenilenmesine yardımcı olur. İdrar yollarının korur; iltihaplanmayı önler. Adet ağrılarına iyi gelir, regl sürecinin sancısız geçmesini sağlar. Hormon seviyelerini dengeler, hormonsal rahatsızlıkları önler. Kas ve eklem ağrılarını dindirir, sporcuların antrenman performansını artırır, antrenmana bağlı kas ağrılarını azaltır. Mideyi rahatlatır, hazmı kolaylaştırır.

Sarı Kantaronun Kullanımı

Sarı kantaron; çay, cilt bakım maskesi, yara ve yanıklar için tonik, sağlıklı yaşam için ise takviye olarak kullanılır. Yara ve yanıklarda cildin hızlı toparlanması için günde iki kez sorunlu bölgeye pansuman yapılması gerekir. Saç ve cilt bakımında ise rutin bakıma dâhil edilebilir. Gıda takviyesi şeklinde kullanılacaksa eğer önerilen dozda günlük alınmalıdır.

Sarı Kantaron Fiyatları

Sarı kantaron yağı fiyatları ya da kantaron takviye fiyatları için Vitamin Kozmetik sayfalarını düzenli kontrol etmeniz yeterlidir. Web sitemizde kantaron yağı ve besin destekleri güncel fiyatlarla satışa sunuluyor. Yaşamınızda önemli yer tutan tüm bakım, sağlık ve kozmetik ürünleri için Vitamin Kozmetik üzerinden güvenli ödeme sistemleriyle müşteri memnuniyeti garantili alışveriş yapabilirsiniz.