Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Sarımsak Ekstresi

Sarımsak ekstresi, sarımsağın limon, sirke, tuz gibi çeşitli malzemelerle işlemlerden geçirilip yıllandırılmasına denir. Hazırlanan bu karışım, yıllandıkça lezzetli ve faydası artar, çok daha yumuşak bir kıvama gelir. Sarımsak ekstresi şeklinde de bahsedebileceğimiz bu işlemde, sirke ve limon yıllandıkça içeriğindeki asit miktarı azalır ve yumuşayarak mideyi rahatsız etmeyecek kıvama gelir. Bu süreçte sarımsak ise kokusunu bırakır, kokusuz ve faydasız özelliğe kavuşur. Yıllanmış sarımsak, başta grip olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiğinden büyük ilgi görüyor. Sarımsağın doğal ve en güçlü antibiyotik kabul edilmesi, üstelik sirke, limon ve suyla desteklenip en az bir yıl özel hava koşullarında bekletilmesi neticesinde ortaya kokusuz sarımsak çıkması sarımsak ekstraktının değerini artırıyor. Çoğu kişi sarımsağı çiğ şekilde kokusundan ya da tansiyonunu kötü etkilediğinden ötürü tüketemezken sarımsak ekstraktı sayesinde sarımsak tüketilir ve güçlendirici etkilerden yararlanılır. Sarımsak tek başına bağışıklık sistemini koruyan ve güçlendiren bir besinken, ekstre şeklinde özel işlemlerle desteklenmesi etkiyi artırıyor. Sarımsak özel işlemlerden geçerken aslında koruyucu savunma sistemini dış etkenlere karşı daha dirençli hale getiriyor. Yıllanmış sarımsağı her gün sabahları düzenli içen kişiler çok nadir hasta olduklarını, daha az üşüdüklerini, daha dirençli ve zinde olduklarını belirtiyor. Tıbbi araştırmalar da sarımsağın bu yöndeki faydalarını destekliyor.   

Sarımsak Ekstraktının Faydaları

Yıllanmış sarımsağın sağlığa faydaları şöyledir: Doğal antibiyotiktir, bünyeye zarar vermez aksine bağışıklık sistemini uyarır ve daha güçlü olmasına yardımcı olur. Sarımsak ekstresi kullananlar kendilerini daha sağlıklı hissettiklerini belirtmektedir. Ekstreyi kullanmak hastalığa yakalanmayı güçleştirmekle birlikte hastalıkların çok hafif, yatmadan geçirilmesini sağlamaktadır. Vücut sarımsak ekstraktı sayesinde zararlı bakterilere, virüslere kapalı hale gelir, korunma kalkanı oluşturur. Karaciğeri sigara, alkol, ilaç ve benzeri zarar verici dış etkenlerden korur. Yıllanmış sarımsak organları temizler. Uzmanlar sarımsak ekstraktı için gençlik iksiri yorumu yapmaktadır. Sarımsak yıllandıkça daha değerli hale gelir ve kişiyi içten ve dıştan koruma altına alır. Çiğ sarımsakta bulunan “Allicin” isimli madde karaciğeri yorar, bağırsak sistemini kötü etkiler, kolesterolü düşürür, sperm sayısını dahi olumsuz etkiler. Sarımsak ekstresinde bu madde ortadan kalkar mucize şeklinde tanımlanan “S-Alilsistein” isimli madde ortaya çıkar. Organları koruyucu, savunma sistemini güçlendirici etkilere sahip olan S-Alilsistein, kanser önleyici özelliğe de sahiptir. Sarımsak ekstreleri uzun vadede hastalıkların oluşumunu önlemede etkili rol oynar.

Sarımsak Ekstraktı Kullanımı ve Fiyatları

Sarımsak ekstraktı kullanan kişiler sıvı formdaki ürünü her sabah bir kaşık olmak üzere düzenli tüketirler. Üründeki kullanma talimatı ve uyarılar dikkatle okunarak sarımsak ekstraktı rahatlıkla kullanılabilir. Sarımsak ekstresi fiyatları ürünün gramajına göre değişkenlik gösterir. Sarımsak ekstraktı fiyatları hakkında bilgi almak ve sipariş oluşturmak için Vitamin Kozmetik’i 7/24 ziyaret edebilirsiniz. Vitamin Kozmetik, mucizevî sarımsak ekstresi satışlarında güvenli ödeme, hızlı teslimat, müşteri memnuniyeti prensiplerinden yararlanmaktadır. Kaliteli alışveriş için daima Vitamin Kozmetik’i takip edin.