Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Saw Palmetto

Saw Palmetto ülkemizde cüce palmiye olarak bilinen, Güney Amerika’da yetişen ve erkek sağlığında önemli yer tutan mucizevî bir bitkidir. Cüce palmiyenin etki alanı prostattır. Prostat kanseri belli bir yaşın üzerindeki tüm erkeklerin risk grubunda olduğu bir hastalık. Cüce palmiye, çok uzun yıllardır dünyada geleneksel tıpta kullanılan ve işe yarar sonuçlar alınan bir bitkidir. Doğal tedaviye inanan, bitkilerin etkileriyle hastalıklara karşı önlem almak ve yaşam kalitesini bitkisel yöntemlerle artırmak isteyenler için cüce palmiye bitkisel ilaç etkisi gösteriyor. Cüce palmiye birçok alanda sağlığa fayda sağlıyor ancak bitkinin tanınmasındaki en önemli neden prostat büyümesi ile ilgili önleyici etkisidir. Prostat kanserinden korunmak ya da tedaviyi desteklemek amacıyla cüce palmiyenin gücünden yararlanmak isteyenler, olumlu sonuçlar alabiliyor. Uzmanlar prostat rahatsızlıklarında cüce palmiyenin idrar akışını sağladığını ve kişilerin idrar yolu şikâyetlerinin azaldığını belirtiyor. Prostat kanserinden korunmak amacıyla tercih edilen gıda takviyeleri, önleyici rol oynuyor. Cüce palmiyeyle ilgili yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde Amerikalı doktorlar başta idrar yolu rahatsızlıkları olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde, önlenmesinde cüce palmiye bitkisini önermiştir. Günümüzde cüce palmiye takviye gıdaları şeklinde ulaşılabilen bitki, istenilen desteği sağlıyor.

Cüce Palmiyenin Etkileri

Cüce palmiyenin sağlığa faydaları şöyle sıralanmıştır: Cüce palmiye sindirim sistemi organlarına iyi gelir ve disiplinli çalışmasına yardımcı olur. Dizanteri şikâyetlerini azaltır. İdrar yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklarda tedavi edicidir. Balgam sökücü özelliği vardır, balgamın atılmasını kolaylaştırır ve ses kısıklığına, boğaz ağrısına iyi gelir. Afrodizyak etkiye sahiptir. Prostat büyümesini ve genişlemesini engeller. Safra kesesi rahatsızlıklarına iyi gelir, safra taşı oluşmasını önler. Pelvis ağrılarının azalmasını sağlar. Hormonları düzenler. İdrar akışıyla ilgili belirtileri azaltır ve idrar yoluna bağlı gelişen ağrıları azaltır. Elbette cüce palmiyenin ana işlevi prostat kanserini önlemesidir. Kırk yaş sonrası tüm erkeklerde prostat riski ciddi bir tehdit kabul ediliyor. Cüce palmiye prostatın oluşumunu, büyümesini dolayısıyla prostat kanserinin ortaya çıkışını önlemde ciddi bir destek sağlıyor. Kırk yaşından sonra düzenli kontrole gitmek, gıda takviyeleriyle hastalığa karşı önlem almak öneriliyor.

Cüce Palmiye Takviyesi

Cüce palmiye takviyesi, erkeklerin korkulu rüyası prostata karşı güçlü bir mücadele oluşturuyor. Saw Palmetto besin destekleri önleyiciliğiyle birlikte tedavi sürecinde de tercih edilebiliyor. Vitamin Kozmetik’te satışa sunulan gıda takviyesi, kapsül ve tablet formlarındadır. Cüce palmiye gıda takviyesinin kullanımı gayet basit: Her gün önerilen dozda tablet ya da kapsül yutulması gerekiyor. Aşırı doz uyarısı cüce palmiye için de geçerlidir. Herhangi bir yan etki görüldüğünde takviye gıda bırakılmalı ve doktora gidilmelidir.

Cüce Palmiye Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik cüce palmiye takviye gıda fiyatlarıyla ekonomik bir tıbbi alışveriş zemini hazırlıyor. Web sitemizden güvenli ödeme yöntemleriyle ihtiyacınız olan besin desteklerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Siparişinizi hemen oluşturun, kısa sürede ürünleriniz elinizde olsun. Kaliteli ve memnuniyet odaklı takviye alışverişi için Vitamin Kozmetik’i tercih edebilirsiniz.