C Vitamini
₺79,90 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil
Selenyum
₺39,00 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
Selenyum
₺67,05 KDV Dahil
₺74,50 KDV Dahil
Selenyum
₺46,00 KDV Dahil
₺65,50 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Selenyum

 

Vücudunuzun tüm yönüyle sağlıklı bir işleyişe sahip olması için mineral, vitamin ve yağ gibi temel besin içeriklerine ihtiyacı var. Vücudunuzdaki mineral seviyesinin azalması bir şeylerin ters gitmesine sebep olur ve başka rahatsızlıkları tetikler. Selenyum minerali bu noktada vücudun temel desteklerinden biridir. Enfeksiyon ve bakterilerin vereceği zararı minimize eden selenyumlar, bağışıklık sistemini uyarır ve daha güçlü hale gelmesini sağlar. Selenyumun sağlık sistemimizde odak noktada yer aldığını, bağışıklık sisteminden metabolizmaya kadar birçok etki alanı olduğunu söylemek mümkündür. Selenyumun düzenli alımıyla tiroid bezi büyümesi kontrol altına alınıyor aynı zamanda serbest radikallerin organlara zarar vermesi önleniyor. Kalp, beyin, organ sağlığında tüm mineraller gibi selenyumun da etkisi bulunuyor. Bu nedenle eksikliğinde bariz belirtiler ortaya çıkar ve kendini gösterir. Selenyum desteği, besinler yoluyla alınamayan selenyumun günlük ideal dozda alınmasını sağlamada çok başarılı. Besin destekleri, hayat koşuşturmasında mineral ve vitamin desteğini düzenli almamızı kolaylaştırıyor.    

 

Selenyum Eksikliğinin Belirtileri

 

Selenyumdan yeterince faydalanamadığınızı düşünüyor ya da kan tahlilleriniz bu sonucu gösteriyorsa gıda takviyeleri ile ideal mineral seviyesine ulaşabilirsiniz. Yumurta, brezilya cevizi, ciğer, tonbalığı, kayabalığı, ringa balığı, ayçiçeği çekirdeği, tavuk göğsü, somon, hindi eti, Çiya tohumu, mantar gibi birçok ürün selenyum içerir. Günlük beslenmenize yerleştireceğiniz gıdalarla selenyumdan yararlanabilirsiniz. Beslenme düzeniyle selenyumu dengeleyemiyor ya da eksiği gideremiyorsanız devreye takviyeler giriyor. Elbette öncesinde selenyum eksikliğinde vücudunuzun vereceği reaksiyonları öğrenmenizde fayda var. Selenyumun azalmasıyla çıkan belirtiler şöyledir: Soğuk algınlığı ve gribe yakalanma sıklaşır. Lenf, prostat, meme, cilt, mide, akciğer, karaciğer kanserine yakalanma riski yükselir. Ciltte ve genital bölgede siğil oluşumu, karaciğer rahatsızlıkları, tiroit rahatsızlığı artışı, enfeksiyon kapma, kalp hastalıklarına yakalanma ve bilişsel gerileme gibi sorunlar selenyum eksikliğinde ortaya çıkar.      

 

Selenyum Takviyesinin Faydaları ve Kullanımı

 

Selenyum miktarının ideal seviyeye ulaşması halinde gerçekleşecek faydalar şöyledir: Tiroit hastalıklarının oluşumunu önler. Güçlü bir antioksidan olduğu için bünyeyi güçlendirir, serbest radikallerle savaşır. Kanser riskini azaltır. Alzheimer gibi bilişsel rahatsızlıklara yakalanma riskini düşürür. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Parkinson, stres, multipl skleroz ve benzeri nörolojik rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemi selenyumun desteğiyle güçlenir ve bünyenin hastalıklara karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Her gün alacağınız besin desteği ile belli bir sürenin sonunda ideal mineral seviyesine ulaşabilir ve birçok hastalıktan korunabilirsiniz.

 

Selenyum Takviye Fiyatları

 

Vitamin ve mineraller alınması gereken günlük ihtiyacın çok altında kaldığı için besin takviyelerinden yardım alınıyor. Web sitemizde yer alan onlarca farklı mineralleri incelediğinizde ihtiyaç duyduğunuz mineral desteğini uygun fiyatlarla satın alabileceğinizi görebilirsiniz. Tablet ve kapsül formlarında satışa sunduğumuz selenyumlar, farklı tablet – kapsül sayısıyla seçenek sunuyor. İhtiyacınız olan miktarı belirleyerek web sitemiz üzerinden güvenli ödeme yapabilir, kısa sürede besin desteğinizi teslim alabilirsiniz.