Curcumin (Zerdeçal)
₺28,90 KDV Dahil
₺34,50 KDV Dahil
Laksatifler
₺25,90 KDV Dahil
₺32,50 KDV Dahil
Probiyotikler
₺69,00 KDV Dahil
₺90,00 KDV Dahil
Probiyotikler
₺188,03 KDV Dahil
₺310,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Probiyotik ve Sindirim Sistemi

Bağırsak sistemindeki “faydalı mikroorganizmalar” anlamına gelen probiyotikler, bağırsak florasının dengede kalmasını, sindirim sisteminin düzenlenmesini ve bağışıklığı güçlenmesini sağlıyor. Probiyotik ve sindirim ürünleri, çok sık yaşanılan sindirim rahatsızlıklarının ve kanser hastalıklarının önüne geçmede etkili ürünler olup, sindirim sisteminde koruyucu görev alıyorlar. Sabahları güne başlarken hissettiğiniz karın ağrısı, tuvalete çıkma zorluğu, gün boyu rahatsız eden gaz sancısı yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Probiyotik ürünler bu noktada en doğal ve faydalı destekleyiciler olarak yaşam kalitenizi yükseltmeyi başarıyor. Vücuttaki yararlı bakteriler olan probiyotikler, antibiyotik kullanımı ile birlikte ciddi oranda azalma gösteriyor. Antibiyotik tedavisinin ardından sindirim problemleri yaşamanızın en büyük sebebi probiyotiklerdeki azalmadır. Kapsül, tablet, damla, saşe, çiğneme tableti gibi farklı formlarda hazırlanan probiyotik ve sindirim ürünleri, tedaviyi destekleyici aynı zamanda önleyici ve koruyucu özelliklere sahiptir.

Probiyotiklerin Vücuttaki Görevleri

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili bir rolü olan probiyotikler, vücuttaki iyi bakterilerin dengelenmesini sağlıyor. Probiyotik ürünler, vücutta bulunan iyi ve kötü bakterilerin ideal seviyede kalmasına yardımcı oluyor. Probiyotik kullanımı arttıkça iyi bakteriler çoğalıyor, kötü bakteriler azalıyor. Bu rutin bir süre sonra bağırsak dengesini kuruyor, güçlü bir sindirim sistemine zemin hazırlıyor.

Probiyotik ve prebiyotikler ile ilgili yapılan araştırmaların tümü ortak bir sonuca ulaştırıyor: Sağlıklı sindirim sistemi! Özellikle günümüzde çok yaygın olan ishal tedavisinde probiyotiklerin müthiş bir destek sunduğu gözleniyor. Diğer sindirim sistemi hastalıklarından olan ülser, bağırsak hastalıklarında yine azaltıcı etkiye sahiptir.

Probiyotiklerin en büyük faydalarından biri bağırsaktaki yağ emilimini önleyebiliyor olmasıdır. Yağ emilimi yaşanmayan bağırsakta vücutta yağ depolanması yaşanmaz ve yağlar doğal bir süreçle vücuttan sistemli şekilde atılır. Probiyotik bakterilerin artması hem sindirim sisteminizi rahatlatır, hem kilo vermenizi hızlandırır hem de tokluk hissini uzatır ve vücutta yağ birikimini engeller. Diyet programlarında probiyotik ürünlere ağırlık verilmesinin ana sebeplerinden biri budur.  

 

Probiyotik Ürünlerin Kullanımı

 

Vücuttaki ikinci beyin kabul edilen bağırsaklar, genel sağlık rutininde sanıldığından daha önemlidir. Bu yüzden beyin ve kalp kadar önem taşıyor. Sindirim sistemindeki binlerce bakterinin iyi ve kötü şekilde ayrışması, iyi bakterilerin çoğalıp kötü olanların azalması probiyotik gibi önemli destek ürünleriyle sağlanmalıdır. Bağırsak duvarının işlevlerini iyi yönde etkilemek için sağlıklı beslenme döngüsüne probiyotikler mutlaka eklenmelidir. Kötü beslenme, yetersiz yeme, sıvı tüketiminin azalması, yoğun stres, mide rahatsızlıkları, iklim değişikliği, hareketsiz yaşam ve sık yapılan uzun yolculuklar sindirim sistemini bozuyor, zararlı bakteri sayısını artırıyor. Sindirim sisteminizi tüm bu etkilerden korumak aslında sandığınızdan daha basit: Günlük probiyotik destekleri ile bağırsaklarınızı koruyabilir, sağlıklı bir bağırsak hareketlerine sahip olabilirsiniz.

 

Probiyotik ve Sindirim Ürünlerinin Fiyatları

 

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelen ve yaşam kalitesini yükselten probiyotik ürünler, özelliklerine, içerik dozuna ve markasına göre farklı fiyat seviyelerinden satışa sunuluyor. Web sitemizde göreceğiniz toz, kapsül, damla, tablet, çiğnenebilir tablet, sıvı gibi farklı formlarda satışa sunulan probiyotiklerin fiyatları, kendi içinde değişkenlik gösteriyor. Kapsül, tablet sayısına ya da gramajına göre farklı probiyotik fiyatları bulabilir, en ideal olanını satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme, hızlı teslimat avantajıyla size en uygun olan probiyotik ve sindirim ürününü kolayca satın alabilirsiniz.