Solgar 

Solgar, 1947 yılında Amerika’da kurulmuş bir ilaç firmasıdır. Besin takviyeleri, vitamin ve multivitaminler üretmektedir. 500’den fazla spesifik ürünü bulunmaktadır. Solgar vitamin açısından en zengin içerikleri formülize eden firmalardan biridir. Teknolojik labratuvarlarında Ar-Ge çalışmaları ile ürünlerini özelleştiren solgar, tüm ürünlerinde şeker, sentetik ürünler, tuz, nişasta, guluten, koruyucu katkı maddeleri gibi insan sağlığına zarar veren maddeleri kullanmamaktadır. Bu sayede Solgar, ülkemizde severek kullanılan popüler markalardan biridir. 

Solgar Ürünleri 

Solgar ürünleri arasında en çok tüketilen merak edilen Ester C Plus'ı inceleyelim. 

Solgar Ester C Plus Ne İçin Kullanılır?

Solgar Ester-C Plus, Solgar® tarafından özel olarak formüle edilmiştir ve patentli, pH nötr (asidik olmayan) Ester-C,  C Vitamini sağlar. Ester-C'deki C Vitamini metabolitleri, hücrelerde C Vitamini tutulmasını olumlu yönde etkiler ve ek faydalar sağlar. Eşsiz bir kalsiyum askorbat metabolit kompleksi oluşturmak için özel bir üretim süreci kullanılır. Bu iyi korunmuş kompleks, kuşburnu meyvesiyle birlikte doğal bioflavonoidleri ve aserola meyvesini de içerir. Hamileyseniz, emziriyorsanız, herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, herhangi bir besin takviyesi almadan önce lütfen sağlık uzmanınıza danışın.

Solgar Ester-C nedir?

Ester-C (C vitamini) narenciye, domates, patates ve yapraklı sebzeler gibi yiyeceklerde doğal olarak bulunur. C vitamini kemikler ve bağ dokuları, kaslar ve kan damarları için önemlidir. C vitamini ayrıca vücudun kırmızı kan hücresi üretimi için gerekli olan demiri emmesine yardımcı olur. Ester-C, C vitamini eksikliğini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. Bu ilacı almadan önce

C vitamini takviyesine alerjik reaksiyon gösterdiyseniz Ester-C kullanmamalısınız.  Varsa, bir doktor veya eczacıya Ester-C kullanımını sorun:

  • böbrek hastalığı veya böbrek taşı öyküsü;
  • kalıtsal aşırı demir yükü bozukluğu (hematokromatoz); veya
  • Sigara içiyorsanız (sigara içmek Ester-C'yi daha az etkili hale getirebilir).
  • Doz ihtiyaçlarınız hamilelik sırasında veya bir bebeği emzirirken farklı olabilir. Her iki durumda da Ester-C'yi doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Solgar Omega 3 700 Mg 60 Kapsül, iyi yağlar veya bilindiği şekliyle Omega-3 yağ asitleri, temel yağ asitleridir. Vücut kendi başına yapamadığı için bunlara esas denir. Üçlü güç Omega, en önemli Omega 3 EPA (Eicosapentaenoic Acid) ve DHA (Docosahexaenoic Acid) türlerinden oluşur. Bunlar genellikle sardalya, uskumru ve somon gibi yağlı balıklarda bulunur. Hem EPA hem de DHA, kalbin normal işlevine katkıda bulunur. Bu ürün ideal bir omega 3 aktif dengesine sahiptir ve civa gidermek için moleküler olarak damıtılmıştır, bu da size günlük sıhhat için optimum destek sağlar.

Solgar takviye besinlerinin bir çoğu bitkisel ürünlerle üretilmiştir bu nedenle vegan ve vejeteryanlar için uygun ürünlerdir.