Solgar Folat 400 Mcg 50 Tablet
Solgar Folat 400 Mcg 50 Tablet

Solgar Folat 400 Mcg 50 Tablet

4,00
Marka : SOLGAR

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 06/2023
KAMPANYA
 • Ürün menşei Amerika
 • Bu ürün etken içeriği Folik Asit dir.
 • Günde 1 tablet olmak üzere tercihen yemekten sonra kullanılması önerilir.
 • Bu bir Hamilelik ve Öncesi kategorisi ürünüdür.
 • Bu ürün tablet formundadır ve kutu içeriğinde 50 tablet bulunmaktadır.

Solgar Folate (Metafolin) 400 mcg İçeriği

Etken Maddeler 1 Kapsül İçeriği
Folat( Folik Asit) 400 mcg

İçindekiler: 400 mcg Folat bulunur. Tablet ve tablet içinde nişasta, şeker, tuz gibi maddeler içermez. Maya, buğday, gluten, soya ve süt ürünleri alerjen ürünlerinden arındırılmıştır ve alerjisi olanlar için güvenlidir. Renklendirici, tatlandırıcı, yapay aroma ve koruyucu gibi maddeler içermez. Vegan ve vejetaryenler olarak kullanılabilir üretilmiştir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 25.12.2018- 005202

Solgar Folate (Metafolin) 400 Mcg 50 tablet Nedir?

Solar Folate (Metafolin) 400 mcg 50 tablet, Folik Asitin yani B9 vitaminin aktif hali olan Folatı içinde barındıran takviye gıdadır. Vücuda folik asit alındığında, vücut tarafından Folata çevrilmesi gerekir. Folat normal kan oluşumuna, normal amino asit sentezine ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna yardımcı olur. Folatın hücre bölünmesinde görevi vardır.

Solgar Folate Etken Maddeleri ve Görevleri

Solgar Folate ürünü içerisinde bulunan maddelerin görevleri şu şekildedir. Fetüsün düşmesi ihtimalini düşürür ve saplıklı bir doğum yapmayı destekler. Depresyon riskini azalttığı gözlemlenmektedir. Kalp sağlığını destekler ve korunmasında yardımcı olur. Bazı kanser türlerinin gelişim riskini düşürdüğü düşünülür.

Folatca düşük olması doğum sürecince fetüsün gelişiminde nöral kusur açısından risk faktörü oluşturabilir. Uzmanlar Genellikle hamileler Fayda etmesi için takviye folat tableti hamilelikten 6 ay öncesi ve 3 ay sonrasına kadar günlük 400 mcg olacak şekilde folik asit alınması tavsiye ederler. Folat kan oluşumuna ve amino asit sentezine yardımcı olur bu şekilde de bağışıklık sisteminin normal ve sağlıklı fonksiyonuna yardımcı olur.

Folik Asit Eksikliği

Yorgunluk, uyuşukluk, halsizlik, sinirli olma, ishal, kaslar güçsüzlük, nefes darlığı, soluklu, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Folik Asitin Kullanım miktarını geçmemeniz gerekir. Folik asitin yüksek kullanımda yan etikler görülebilir. Bunlar kızarıklık, iştah kaybı, gaz, şişkinlik, uyku problemleri.

 

Solgar Folate (Metafolin) 400 Mcg Özellikleri

 • Her tablette 400 mcg Folat (folik asit) bulunur.
 • Patentli Metafolin® ham madde kullanarak folik asitin aktif formu olan folat içeren takviye edici gıdadır. Folik asit alındığında vücut tarafından folata çevirilmesi gerekmektedir.
 • Bu besin takviyesi, tablet formunda hazırlanmış olup 100’ lük cam şişede sunulmaktadır.
 • İçeriğinde şeker, buğday, tuz, nişasta, maya, soya ve süt ürünleri bulunmamaktadır.
 • Sentetik renklendirici, yapay tatlandırıcı veya koruyucu içermemektedir.
 • Bu maddelere hassasiyeti olanların ve vejetaryenlerin kullanımına uygundur.

 

Benzer Ürünler
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim