Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet
Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet

Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet

3,00
Marka : SOLGAR

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 06/2023
KAMPANYA
  • Ürün menşei ABD
  • Bu ürün etken içeriği Selenyum dur.
  • Günde 1 adet yemeklerden sonra kullanılması önerilir.
  • Bu bir Bağışıklık Sistemi kategorisi ürünüdür.
  • Bu ürün tablet formundadır ve kutu içeriğinde 100 adet tablet içerir.

Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet İçeriği

Etken Maddeler 1 Kapsül İçeriği
Selenyum (L – selenometiyonin) 100 mcg

İçindekiler:Her tablet içinde 100 mcg Selenyum (L – selenometiyonin) bulunur. Tablet ve tablet içinde nişasta, şeker, tuz gibi maddeler içermez. Maya, buğday, gluten, soya ve süt ürünleri alerjen ürünlerinden arındırılmıştır ve alerjisi olanlar için güvenlidir. Renklendirici, tatlandırıcı, yapay aroma ve koruyucu gibi maddeler içermez. Vegan ve vejetaryenler olarak kullanılabilir üretilmiştir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 25.12.2018- 005202

Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet Nedir?

Solgar Seleno-6 , doğal gıdalar, kümes hayvanları, et ürünleri, Brezilya fıstığı, yumurta, muz, ay çekirdeği gibi ürünlerden elde edilir. Selenyum, doğal olarak alınabilir gibi gözükse de pişirme gibi işlemlerde zarar görebilir ve etkililiği kaybeder.

Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet Etken Maddeleri ve Görevleri

Çalışmalara göre, selenyum takviyesinin kansere karşı vücudu desteklediği gözlemlenmiştir. Aynı zamanda kanser tedavisine hücrelerde ki hasarı azalttığı gözlemlenmiştir. Selenyum Bağışıklık sistemini desteklemektedir. HIV gibi virüslerin gelişimine karşı koyar ve tedavisini destekler. HIV virüsünün ilerlemesini yavaşlattığı düşünülüyor.

Kan akışını iyileştiren selenyum bu şekilde koroner kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilir Enflamasyonla mücadele, serbest radikal oksidatif stresi azaltma ve antioksidan aktiviteye yardımcı olma özelliği ile kalp sağlığına faydası olabileceği düşünülmektedir.

Yapılan birkaç araştırmaya dayanılarak, Tiroit metabolizması ile selenyum eksikliğinin arasında bağlantı olduğu gözlemlenmiş. Çalışmalar selenyumun solunum sistemi rahatsızlıklarında da aktif bir şekilde rol oynadığını ve bir çok rahatsızlığı dindirmede yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

 

Erkeklerde üreme gücünü arttırmayı destekler. Yeterli seviyede selenyum, sperm fonksiyonlarını geliştirdiği ve iyileştirdiği yönünde.

Normal dozlarda alınmasında bir yan etkisi bilinmeyen selenyumun, fazla alınmasında ise nefes alımında zorlanma, titreme, böbrek yetmezliği gibi ciddi rahatsızlıkların bulunduğunu söylemekte fayda var. Bu yüzden belirtilen dozdan fazla alınmamalı.

Solgar Seleno-6 (Selenyum) 100 Mcg 100 Tablet Özellikleri

  • Bir pakette 100 adet tablet bulunur. Her tablet içeriğinde Selenyum (L – selenometiyonin) bulunur.
Benzer Ürünler
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim