Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Spirulina

Spirulina, yosun türü olan mavi yeşil alglerdir. Son yıllarda öne çıkan spirulina bitkisi aslında çok eskiye 1500’lü yıllara uzanan bir tarihe sahip. Birleşmiş Milletler ve Dünya Tarım Örgütleri tarafından spirulina’nın çok faydalı bir besin olarak ilan edilmesi ve çocuktan büyüğe herkese fayda sağladığını duyurması, spirulina’yı popüler hale getirmiştir. Spirulina en basit tanımıyla mavi yeşil bir yosun türüdür. Günümüzde modern tıp sayesinde bu faydalı bitkiyi gıda takviyesi olarak kullanabiliyoruz. Bilimsel dünyada her geçen gün yeni araştırmalar, yeni keşifler yapılarak bitkilerin ve doğadaki birçok elementin faydası dünyayla buluşturuluyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen Spirulina yosunu, besin kaynağı anlamında müthiş bir zenginliğe sahip. Spirulina’nın içerisinde vitamin, mineral, yağ ve protein kaynaklarını bol miktarda bulabiliyoruz. Bilimsel araştırmalar spirulina’nın bu kadar değerli ve faydalı olmasının nedenini doğal içeriğine bağlıyor. Spirulina’da protein, mineral ve vitaminler dışarıdan dâhil edilmemiş, kendiliğinden oluşmuştur. Bu nedenle vücuda yüksek oranda fayda sağlıyor. İçeriği doğal olan bitkilerin vücuda, cilde, saça ve genel sağlık sistemine olan etkisi daha yoğun ve doğrudan oluyor. Spirulina bu özellikleri taşıdığından gıda takviyesi şeklinde geniş fayda sağlıyor.           

Spirulina Bitkisinin Faydaları

Spirulina takviye gıdaların ya da genel anlamda bitkinin faydaları şöyledir: Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için vücut direncini artırıyor, dayanıklılığı destekliyor ve vücut enerjisini yükseltiyor. Astım, alerjik rahatsızlıklara iyi geliyor, burun tıkanıklığını açıyor. Cilde faydalıdır; ciltteki sivilce, akne ve güneş gibi kalıcı etki yaratan etkenlere karşı cildi besler ve lekelerin geçmesini sağlar. Vücudu alkol, sigara, stres, kirli hava gibi zararlı etkenlerden korur, vücudun temizlenmesini sağlar. Bitkinin yeşil rengi doğal renk olduğundan gıda boyası şeklinde kullanılır. Ağız kokusuna iyi gelir. Aşırı terlemeye bağlı gelişen ter kokusunu hafifletir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarını önler, sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasını sağlar. Şeker ve tansiyonu dengeler, kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Gastrite yardımcı olur. Kilo alıp verme sorunlarında dengeleyici rol oynar. Kemik erimesi ve kansızlığa iyi gelir. Kadınlarda görülen kemik erimesini önler. Cildin pürüzsüz bir güzelliğe kavuşmasını sağlar, ideal nem oranında kalmasına yardımcı olur. B12 bakımından çok zengindir, B12 desteği sağlar. Demir ve kalsiyum içerir; bu vitaminler kemik ve kas sağlığını destekler. Bağırsak sistemini rahatlatır ve düzenli çalışmasını sağlar. Bağırsaklardaki olumlu etkisiyle gaz ve şişkinliği önler. Hazımsızlığı yener.

Spirulina Gıda Takviyesi

Birçok faydaya sahip olan spirulina, modern tıp teknolojisi sayesinde gıda takviyesi formunda kullanılabiliyor. Tablet ve kapsül şeklinde satın alabileceğiniz spirulina desteklerini, önerilen dozda kullanarak etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

Spirulina Takviye Fiyatları

Spirulina gıda takviyesi için Vitamin Kozmetik web mağazamızdan dilediğiniz gibi satın alabilirsiniz. Uygun fiyat avantajıyla satışa sunulan besin destekleri, hızlı teslimat ile adresinize teslim ediliyor.