SUPRADYN

Supradyn, 1863 yılında Almanya'nın Barmen şehrinde kurulmuş olan ve dünya çapında bilinen kimya/ilaç firmalarından biri olan Bayer' in markalarından biridir.   Dünya çapında ün yapmış besin takviyesi Supradyn Multivitamin serisi Esas olarak vitamin eksikliği ile ilişkili durumların önlenmesi veya tedavisi için kullanılır. Sentetik olarak türetilmiş bir multivitamin formülasyonudur. Mide rahatsızlığı, Supradyn'in neden olduğu ana yan etkidir. Peptik ülser durumunda kesinlikle kaçınılmalıdır.

Supradyn Nasıl Çalışır?

Supradyn, yaşa ve cinsiyete göre düzenlenmiş birçok vitamin ve mineralleri içinde barındıran gkişinin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış vir multivitamin ürünüdür. Supradyn Energy Focus takviye edici gıda yetişkinlerin kullanımına uygun tabletlerden oluşur.Supradyn, vücutta gerekli miktarda mineral ve vitaminleri yenileyerek çalışır. Çinko, kalsiyum, Demir gibi mineraller kemik, sinir ve kan hücrelerinin normal ve yeterli işleyişini sürdürmesine yardımcı olur. Vitamin B1, B12, C, D3 gibi vitaminler ve diğer vitaminler vücut tarafından gerekli miktarın korunmasına yardımcı olur ve Anemi ve iskorbüt gibi durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Bu nedenle Supradyn, vücuda gerekli miktarda vitamin ve mineral sağlayarak çalışır.

Supradyn Araştırması

Bayer tarafından finanse edilen yeni bir araştırmaya göre multivitaminler ve minerallerle kısa ve uzun vadeli takviye edici ürünler, beyindeki metabolik önlemleri ve kan akışını arttırabilir. 

Beyin vücuttaki metabolik olarak en aktif organ olduğundan ve mikro besinler beyindeki enerji metabolizmasını ve kan akışını düzenleyebildiğinden, İngiltere'deki Northumbria Üniversitesi ve Bayer HealthCare'den araştırmacılar, Supradyn multivitamin / mineral + CoQ10 ürününün tek bir dozunun bunları etkileyip etkilemediğini inceledi. Çıkan sonuçlarda, tek dozun beynin ön korteks kısmındaki kan akışını ve artan yağ oksidasyonu ve toplam enerji harcamasını içeren tüm vücut metabolik önlemlerini etkilediğini gösterdi. Araştırma ayrıca takviyenin sekiz hafta uzatılmasının daha sonra benzer etkiler yarattığını da ortaya çıkardı.

Buradaki sonuçlardan çıkarılabilecek mantıksal sonuç, enerji metabolizması ve beyin kan akışı gibi temel fizyolojik süreçleri basitçe nüfusun sağlıklı üyelerine vitamin ve diğer mikro besinleri vererek faydalı bir şekilde düzenlemek mümkün olabilir. 

Tabi ki vitaminleri ve mineralleri taze gıdalardan tüketmenin faydasını vurgulmak gerekir. Mümkünse vitamin ve mineralleri mutfağınızda pişirdiğiniz yemekler ve taze sebze meyvelerden almaya özen göstermelisiniz. Fakat yaygın beslenme yetersizliğini ve genel popülasyonun beslenme düzenini değiştirmenin getirdiği zorluklar göz önüne alındığında ya da sağlıklı bir diyetin yokluğunda vitamin ve diğer mikro besin takviyesi yararlı bir yöntem olabilir.   

Supradyn fiyat açısından uygun olup 15, 30, 60 kullanımlık olarak satışa sürülmüştür. Sitemiz üzerinden supradyn ürünlerine ulaşabilir, sipariş verebilirsiniz.

 

Multivitamin Yetişkin
₺74,90 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil