Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Süt Artırıcılar

 

Doğum yapan annelerin en büyük endişesi ve mahalle baskısı gördüğü alan süt yeterliliğidir. Sürekli sorulan sütün yetiyor mu sorusu annelerin psikolojisini kötü etkiliyor ve süt miktarının düşmesine neden oluyor. Süt arttırıcı ürünler, besinler ve içecekler bu süreçte annelerin en büyük destekçisi diyebiliriz. Bebeğin en önemli şifa besini anne sütü, ideal kalitede ve miktarda olduğu sürece bağışıklık sistemi güçleniyor, bebeğin gelişim süreci iyi yönde devam ediyor. Sütünüzün yeterli miktarda olduğunu düşünmüyor ya da azalma hissediyorsanız eğer süt artırıcılar ile endişelerinizi giderebilir, sütünüzün artmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle birçok annenin önemsemediği ve geri plana attığı su tüketimini bu noktada hatırlatmak gerekiyor. Destekleyici ürünler, kaliteli gıdalar haricinde süt miktarını artıran en önemli kaynak saf sudur. Özellikle emzirme esnasında sık sık su içmek gerekiyor.     


Anne Sütü Miktarını ve Kalitesini Artırmak

 

Emziren anne için özel bir beslenme programı hazırlayarak süt seviyesini artırmak mümkündür. Bizzat kendiniz de bu konuda bir adım atabilirsiniz. Sütün miktarını artıran hazır ürünler kullanabileceğiniz gibi vitamin ve mineral anlamında zengin olan bakliyatlardan, koyu yeşil sebzelerden yararlanabilirsiniz. B2, B6, B12, folik asit, biotin gibi önemli kaynaklar sütünüzün artmasına katkıda bulunur. Beslenmenizi ya da süt artırıcı ürün seçimlerinizi yaparken vitamin içeriğine dikkat ederek düzenlerseniz, süt kalitenizi ve miktarını artırabilirsiniz. Süt kalitesi arttıkça bebeğin sütten aldığı fayda ve doyuruculuk da artış gösterir. Beslenmenizde kola, yoğun kafein ya da gaz yapacak unsurlara yer vermemeniz bu süreci olumlu destekleyecektir. Her mevsimde yeşil yapraklı sebzeler bulunuyor, bu sebzeleri düzenli tüketmeniz, su içmeyi unutmamanız süreci kolaylaştırır ve sorun yaşamanızı önler.

 

Emziren Annelere Özel Süt Artırıcı Çaylar

 

Emziren annelere özel hazırlanan ve önerilen bitki çayları, C vitamini desteğiyle öne çıkıyor. Günlük C vitamini alımını sağlayan ve sütünüzü artırmaya yardımcı olan bu çaylar, leziz tadıyla içmeyi kolaylaştırıyor. Doğum sonrasında tercih edeceğiniz çaylar sizi zihnen ve bedenen rahatlatırken bir yanda da sütünüzü artırıyor. Bu çaylar arasında en yaygın olanı rezene çayıdır. Rezene çayı bebeğin gaz problemi yaşamamasına yardımcı oluyor, annelerin ise sütünü artırıyor. Ahududu yaprağı, ıhlamur, kekik, rezene, melisa gibi bitki çaylarıyla süt kaliteniz artarken aynı zamanda uyku kalitenizi de artırabilirsiniz. Siz bitki çaylarının içtikçe süt aracılığıyla bebek de çaydan yararlanacağı için bebeğinizin uyku kalitesini de artırabilirsiniz. Elbette bitki çayları iyice araştırılmadan ya da doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

 

Süt Artırıcı Ürün Fiyatları

 

Süt artıran ürünlerin fiyatları ürünün türüne, içeriğine, boyutuna, sayısına ve benzeri özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Web sitemizde yer alan süt ürünlerini inceleyerek hangisini satın almak istediğinize karar verebilir ve güvenli ödeme yöntemleriyle birkaç saniye içerisinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Satın aldığınız ürünün kısa sürede adresinize teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.