Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Süt Saklama Ürünleri

 

Anneler için en değerli şeylerden biri bebeğinin anne sütünü kabul etmesi ve emebilmesidir. Doğduğu andan itibaren emzirme süreci başlar ve anneyle bebek arasındaki o özel bağ kurulur. Bazı bebekler anne sütünü annesinin göğsünden almak yerine kaşıkla, biberonla içmeyi tercih ediyor. Özellikle erken doğmuş bebeklerde bu durum görülen bir şeydir. Süt saklama ürünleri işte bu noktada öne çıkıyor. Süt saklamak çalışan, göğsü yara olan, sağlık problemi yaşayan ya da süt fazlalılığı nedeniyle fiziksel baskı hisseden annelerin kurtarıcısı oluyor. Sterilizasyon özelliğiyle öne çıkan süt saklama poşetleri, sütün derin dondurucuda ya da soğutucuda uzun süreler saklanmasını sağlıyor. Anne sütünü emniyet kilitli, kaliteli bir süt kabında ya da poşetinde olmak üzere oda sıcaklığında yaklaşık 3 saat, buzdolabında 3 gün, dondurucuda ise 3 ay saklayabilirsiniz. Süt saklama kapları sütün içeriğindeki mineralleri, vitaminleri ilk andaki gibi korumayı başarıyor.    


Anne Sütü Nasıl Saklanır?

 

Anne sütü saklama poşeti ve kapları genellikle belli bir ölçüye sahiptir. Süt sağma makinesinden doğrudan poşet ya da kabın içerisine sütünüzü aktarabilirsiniz. Bebeğinizin kaç aylık olduğuna göre süt ölçüsünü ayarlayabilirsiniz. Örneğin ilk aylarda ortalama 90 milim süt yeterli olurken ilerleyen dönemlerde bu süt ölçüsü 100 – 150 milime yükselebilir. Anne sütü, bebeklerin en az altı ay boyunca yaşam kaynağı olduğundan her damlası çok önem taşıyor. Sağma işleminden sonra sütünüzü saklamak için kullanacağınız kap ya da poşeti dibine kadar doldurmayın, bir iki parmak boşluk bırakın. Dondurucuya atılan sütler, donduktan sonra genişleyeceğinden yeterli alan bırakılmalıdır. Süt saklama kaplarını verimli şekilde kullanabilmek için kullandığınız ürünün özelliklerini bilmelisiniz. Örneğin çoğu poşet tek kullanımlık üretilir ve defalarca kullanılması önerilmez. Bebeğinizin sağlığını riske atmamak için tek kullanımlık üretilen süt saklama poşet ve kaplarını tekrar tekrar kullanmayın. Buzdolabından çıkaracağınız saklama poşetini ya da kabını, çözüldükten sonra 3 – 4 saat koruyabileceğinizi, daha uzun sürelerde süt yapısının değişeceğini unutmayın.

 

Süt Saklama Kabı ve Poşeti Kullanmanın avantajları

 

Süt saklama poşeti ve kabı kullanmak anneler için büyük bir rahatlık sunuyor. Sadece çalışan anneleri rahatlatmıyor aynı zamanda bütün gün bebeğiyle olan annelerin de işini kolaylaştırıyor. Göğüste biriken sütler bir süre sonra anneye baskı oluşturur ve canının yanmasına sebep olur. Böyle durumlarda saklama poşetleri sayesinde anne sütünü sağar ve dolapta muhafaza ederek rahatlar. Öte yandan hasta olduğunda, işe başladığında ya da gün içerisinde birkaç saat dışarı çıkması gerektiğinde süt muhafaza etme ürünleri müthiş bir rahatlama sağlıyor. Anneler, bebeklerini uzaktayken de emzirebilmenin keyfini yaşıyor.

 

Süt Saklama Poşeti ve Kabı Fiyatları

 

Süt saklama poşetleri fiyatları paket içeriğinde çok sayıda ürün olduğundan kullanım ömrü göz önünde bulundurulduğunda oldukça ekonomiktir. Çalışan anneler genellikle bir ya da iki poşet anne sütü bırakıyor. Günde ortalama iki saklama poşeti kullanıldığı düşünülürse çoklu paket uzun süre rahatlıkla yetebiliyor. Elbette annelerin ihtiyacına ve tercihine göre birçok çeşit bulunuyor. Web mağazamızdan satın alacağınız saklama kabı ve poşetleriyle bebeğinizi anne sütüyle buluşturabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemlerimiz ve müşteri memnuniyetimiz tüm alışverişlerinizde yanınızda.