Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Tarçın Ekstresi

Aromatik bir ağaç olan tarçın, hem toz şeklinde hem çubuk olarak mutfaklarda geniş yer buluyor. Bitki çaylarının, ılık sütün, tatlıların, pastaların vazgeçilmez aroması tarçın, lezzetiyle her evde bulunuyor. Tarçın ekstresi ise tarçının işlemlerden geçirilerek elde edilmesi sonucu ortaya çıkmış, tarçının etkilerinden her gün yararlanmayı sağlayan müthiş bir besin desteğidir. Sağlıklı yaşam döngüsü kurmak için gerekli olan vitamin ve mineralleri, baharatlardan almak mümkün. Tarçının yararı nedir sorusuna ilk verilecek cevap yağ yakımını hızlandırması olacaktır. Yoğurdun, meyvelerin, diyet yemeklerinin, tatlılarının ve çaylarının içine eklenen tarçın, içine girdiği her şeye leziz bir aroma katıyor. Tarçın öyle bir baharat ki tariflere eklediğinizde mutlaka kendini fark ettiriyor. Öte yandan azıcık fazla kaçırıldığında tatlıdan acıya dönüşebiliyor. Tarçının faydaları arasında mide, beyin, bağırsak ve daha birçok alan aktif yer alıyor.

Tarçının Faydaları

Tarçının sağlığa yararları lezzet ve kokudan çok daha ötededir. Tarçın her şeyden önce beyin sağlığını koruyan, hafızayı destekleyen, Alzheimer hastalığı riskini düşüren temel besinlerden biridir. Deri hastalıklarına iyi geldiği yapılan bir araştırmayla ispatlanmıştır. Şeker yerine alternatif sağlayan ve tatlı bir aroma katan tarçın, şeker hastalığına iyi gelen bir etkiye sahiptir. Tarçın gıda takviyesi kullanarak İnsülin direncini düşürmek mümkündür. Tarçın ekstreleri obezite ile mücadele eder, kilo vermeyi destekler, karın bölgesinde biriken yağların yakımını sağlar, tokluk hissi verir. Kolesterolü dengeler. Bakteri ve enfeksiyonla mücadele eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıkların hızlı geçmesine yardımcı olur. Kadın hastalıklarına iyi gelir, adet döngüsünü dengeler. Kas ve kemik sağlığını güçlendirir. Tarçının bu gibi birçok faydasından düzenli yararlanmanın en kolay yolu tarçın ekstresi kullanmaktır.

Tarçın Ekstresinin Etkileri

Tarçın Türk mutfağının önemli bir baharatı, tatlandırıcısıdır. Yağ yakma özelliğiyle diyet yapanların bilhassa başucu baharatlarından kabul edilen tarçın, gıda takviyesi olarak her gün ideal dozda alınabiliyor. Tarçın takviyesinin kilo vermedeki müthiş etkileri sayesinde kilo kontrolü yapamayanlar takviye alımı süresince kendini daha tok hissediyor yeme bozukluğu kontrol altına alınıyor ve en önemlisi zayıflarken kas değil yağ kaybı yaşıyorlar. Öte yandan tarçının beyin sağlığına olumlu etkileri vardır. Hafızayı canlı tutar ve beyin fonksiyonlarının görevlerini yerine getirmesine yardımcı olur. Bu yönüyle tarçın Alzheimer hastalığında önleyici rol oynayabiliyor. Tarçın ekstresi kullanarak hem zayıflamak hem de sağlığı korumak mümkündür.

Tarçın Ekstresi Fiyatları

Vitamin Kozmetik, kokusuyla, lezzetiyle, faydasıyla ve kolay ulaşılabilir olmasıyla öne çıkan tarçının gıda takviyelerini çok ekonomik fiyatlarla alıcılara sunuyor. Tarçın ekstresi fiyatları ürünün tablet, kapsül sayısına, gramajına göre değişkenlik gösteriyor. Her bütçeye uyum sağlayacak tarçın takviyeleri satışı yapan Vitamin Kozmetik, yıl boyunca indirimli takviye satışlarıyla müşteri kitlesini genişletiyor. Tarçın gıda takviyesi satın almak için web sitemizden 7/24 kesintisiz sipariş verebilirsiniz. Siparişleriniz kısa sürede onaylanır ve hızlı teslimatla kargoya verilir. Müşteri memnuniyetinin ve ekonomik alışverişin bir arada sunulduğu alışveriş keyfi için Vitamin Kozmetik büyük özen gösteriyor. Sağlığınız için daima buradayız.