Curcumin (Zerdeçal)
₺28,90 KDV Dahil
₺34,50 KDV Dahil
Curcumin (Zerdeçal)
₺166,89 KDV Dahil
₺219,00 KDV Dahil
%24 İndirim
%24İndirim
Ücretsiz Kargo
Kemik ve Eklem Sağlığı
₺229,00 KDV Dahil
₺269,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Milk Thistle
Tükendi
₺139,00 KDV Dahil
₺228,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Turmeric Curcumin (Zerdeçal)

Şifalı baharatlar arasında öne çıkan zerdeçal, içine girdiği yemeği daha lezzetli hale getirirken aynı zamanda hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Zerdeçal; potasyum, manganez, demir, C ve B6 vitamini içeren çok zengin bir baharattır. Bu yönüyle geçmişten bu yana şifa kaynağı olarak kullanılması şaşırtıcı değil. Asya kökenli olan bu değerli baharat, Curcumin isimli sarı renkte bir bileşen içerir. Curcumin çok güçlü bir antioksidan olmakla birlikte zerdeçalın şifa kaynağı olmasında büyük rol oynar. Birçok hastalığın tedavisinde zerdeçaldan yararlanılır. Curcumin bileşeni gıda takviyeleri ve bazı ilaçlarda aktif yer alır. Curcumin, vücuttaki hastalıklarla mücadele eder ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Zerdeçalın en bilinen faydası Alzheimer hastalığına olan faydasıdır. Çağımızın en büyük ve tedavisi olmayan hastalığı Alzheimer için önlem almak için zerdeçalın tüketimi önerilir.

Zerdeçalın Faydaları

Zerdeçalın faydalarına baktığımızda cilt sağlığından beyin sağlığına kadar her derde şifa oluyor. Şifa kaynağı olan zerdeçal, düzenli kullanıldığında; sinirleri uyarır, mideyi güçlendirir, iltihapların vücuttan atılımını sağlar, karaciğeri korur, gaz ve idrar söktürür, iyileşme dönemini azaltır. Alzheimer hastalığı gibi beyin rahatsızlıklarına iyi gelir, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, solunum yolu enfeksiyonunu önler ve tedaviyi destekler. Zerdeçal sağlık sistemindeki güçlü etkileriyle ağırlığını ortaya koyuyor. Deneysel tedavilerde dahi zerdeçalın iyileştirme gücü olduğu gözlenmiştir. Kolesterolü azaltıcı etkiye sahip olan zerdeçal, iyi kolesterolü artırır. Curcumin bileşeni E ve C vitamini içerdiğinden zerdeçal vitamin yönünden zengindir. Safra kesesini korur ve safra kesesi hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. Curcumin aynı zamanda kanser riskini düşürür, yapılan araştırmalar özellikle kolon, göğüs ve cilt kanserine yakalanma riskini düşürdüğünü göstermiştir. Cilt yüzeyinde görülen yanık, yara, sivilce izi gibi problemlerde cildi yeniler. Depresyona karşı önleyicidir, sinirleri uyararak depresif duygulardan uzaklaştırır. Beslenmede ve alternatif tedavi yöntemlerinde kullanılan zerdeçal lezzetiyle ve faydalarıyla en önemli baharatlardan biri kabul ediliyor.

Zerdeçal Nasıl Tüketilir?

Sağlık sorunları söz konusu olduğunda hemen evde zerdeçallı bitkisel tarifler hazırlanarak tedaviye başlanır. Zerdeçal her evde bulunabilen ve kullanımı kolay baharattır. Üstelik sadece toz şekilde değil kapsül olarak da kullanılabiliyor. Zerdeçal besin takviyeleri günlük zerdeçal alımını sağlıyor. Toz zerdeçalın tüketimi ise oldukça basit: Ilık süt, bal ve zerdeçal karıştırılarak içilebilir. Bu karışım soğuk algınlığı, grip, nezle ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir. Kahvaltıda omlet üzerine az miktarda serpiştirilebilir. Pirinç pilavında tercih edilebilir. Sebzelere, salatalara sos olarak dökülebilir. Yoğurda karıştırılarak yenilebilir.  

Zerdeçal Fiyatları

Toz zerdeçal ya da zerdeçal besin takviyeleri, miktara, kapsül sayısına, gramaja göre değişik fiyatlarda satışa çıkarılıyor. Zerdeçalın tüm faydalarından yararlanmak ve günlük vitamin alımını zerdeçalın güçlü etkileriyle almak isteyenler için Vitamin Kozmetik mağazasında farklı ölçülerde zerdeçal takviyeleri bulunuyor. İstediğiniz ürünü seçerek güvenli ödemeyle ürününüzü sipariş edebilirsiniz.