Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Turna Yemişi (Cranberry)

Turna yemişi sıklıkla kızılcık ve yabanmersini meyvesiyle karıştırılan küçük taneli meyveleri olan bir bitkidir. Turna yemişi meyvelerini taze olarak tüketebileceğiniz gibi reçel, marmelat, sos, şurup gibi zenginleştirerek de tüketebilirsiniz. Cranberry olarak da bilinen bu lezzetli ve faydalı meyve, modern çağda gıda takviyesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Turna yemişi sağlığınız açısından faydalı, bir o kadar da lezzetlidir. Taze şekilde yıl boyunca tüketmek pek mümkün değildir ancak turna yemişi besin takviyesi formunda dilediğiniz süre boyunca tüketebilirsiniz. Turna yemişinin faydaları arasında en dikkat çekici unsur kanserdir. Bu mucizevî meyveyi taze ya da takviye olarak tükettiğinizde bazı kanser türlerinin bedeninizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Kansere yakalanma riskini düşüren yemiş, idrar yolu enfeksiyonlarına da savaş açıyor. Bedeninizi çok yönlü koruma altına almak, gün içerisinde basit sağlık sorunları yüzünden rutininizin bozulmasını önlemek isterseniz turna yemişi desteğinden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Turna Yemişinin Sağlığa Faydaları

Turna yemişinin diğer bilinen yararlar şöyledir: A, C ve E vitamini içerdiği için bu vitaminlerin faydalarını görmenizi sağlar. Beta karoten, demir, lif, antioksidan bakımından zengin olması ise sizi mevsim geçişlerinden, kış hastalıklarından korur. Cildinizi güzelleştirir, cilt yaralarınızın daha çabuk geçmesini sağlar. Sindirim sisteminizi rahatlatır, kabızlık problemini ortadan kaldırır. Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermenize yardımcı olur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir, çabuk hastalanmanızı önler. Her koyu renkli meyve gibi turna yemişi de kanserli hücrelerle mücadele eder ve kanserin uzaklaşmasında rol oynar. Toksik maddelerden arınmanızı sağlar, kan akışını düzenler, kalp ve damar sağlığını olumlu yönde etkiler. Kas ve kemik sağlığını korur, kemiklerin güçlenmesini sağlar. Omega 3 yağ asitlerinden yararlanmanıza yardımcı olur. Beyin fonksiyonlarını canlandırır, hafızayı güçlendirir, odaklanma problemini yener.  

Turna Yemişi Takviyesi

Turna yemişi meyvesini daha kullanılabilir ve ulaşılabilir hale getirmek, meyveden alınan değerli bileşenlerin kapsül, tablet, saşe gibi farklı formlarda kullanılabilmesini sağlayan gıda takviyesi endüstrisi, turna yemişi takviyelerinin daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı oluyor. Turna yemişinin bileşenleri sağlığa ciddi anlamda etki ediyor ve yaşam kalitesini yükseltiyor. Klinik araştırmalarla kanıtlanmış, yararlı olduğu kabul edilen turna yemişi takviyelerini Vitamin Kozmetik farkıyla ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz. Turna yemişi besin desteğini kullanırken dikkat etmeniz gereken şey önerilen dozun dışına çıkmamak olmalıdır. Aşırı doz reaksiyonlara, yan etkilere sebebiyet verebilir. Gıda takviyesi kutularının içinden çıkan bilgi reçetesi okunmalı ve uyarılar, öneriler dikkate alınmalıdır. Yanlış gıda takviyesi alımı yarardan çok zarara neden olabilir. 

Turna Yemişi Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik dijital ortamda vitamin ve kozmetik ürünlerinin satışını sağlayan, geniş ürün yelpazesine sahip bir platformdur. Turna yemişi takviye fiyatları hakkında bilgi almak ya da gıda takviyesi satın almak için web sayfamızda 7/24 sipariş oluşturabilirsiniz. Web mağazamızda ürünlerinizi kolayca sepete atabilir ve ilk fırsatta satın alabilirsiniz. Siparişini tamamladığınız ürünler en kısa sürede sizlere ulaştırılır.