₺125,90 KDV Dahil
₺199,50 KDV Dahil
1

Ubikinol (CoQ10)

Ubikinol aslında Koenzim Q10’un bilinen diğer adıdır. Ubiquinol şeklinde yazılan ve ubikinol, vitamine benzeyen bir çeşit madde, bileşiktir. Ubikinol son dönemlerde sağlığa faydası nedeniyle popüler hale gelmiş gıda takviyeleri arasında yer alıyor. Yağda çözünebilen, doğal yönüyle dikkat çeken ve hücre enerji üretimine yardımcı olan ubikinol, ilerleyen yaşlarda azalır ve besin desteğine ihtiyaç duyulur. Firmalar, Koenzim Q10 bileşiğini kullanıma hazır hale getirerek kapsül ve tablet şekilde alınabilmesini sağlamıştır. Günümüzde birçok kişi takviye gıdalarla yaşam kalitesini yükseltiyor, sağlıklı yaşam için gerekli olan vitamin, mineral, yağ ve bileşikleri almayı tercih ediyor. Takviye gıdaların yoğun tempoda pratik kullanım sağlaması ve beslenmeyle alınamayan önemli maddeleri sunması kullanım yaygınlığının temel sebepleridir. Ubikinol birçok alanda fayda sağlıyor ancak en önemli ve ortaya çıkış sebebi olan alan kalptir. Kalp rahatsızlıklarındaki bir durum Q10 eksikliğini ve önemini göstermiş, ubikinol besin desteğinin ortaya çıkışına zemin hazırlamıştır.

Ubikinol (Ubiquinol) Etkileri

Ubikinol, uzun yıllar önce bir araştırma neticesinde keşfedilmiş ve gıda takviyeleri arasındaki yerini almıştır. Yapılan araştırmalar ubikinol takviyesinin kalp ve damar sağlığına faydaları fark edilmiştir. Bilimsel araştırmalar kalp rahatsızlığı çeken ve kalp sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin kalp kasındaki Koenzim Q10, ubikinol ya da diğer adıyla CoQ10 eksikliğinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kalbin enerji kaybı yaşaması, enerjiye ihtiyaç duyması kalp kasının gün geçtikçe zayıflamasına neden oluyor. Ubikinol ve kalp rahatsızlıkları üzerine yapılan çalışmalar, ubikinol desteğinin kalbe iyi geldiğini göstermiştir. Ubikinol takviyesinin kalp haricindeki diğer faydaları şöyledir: Karaciğeri alkol – sigara vb zararlı etkilerden korur, yağlanmasını önler. Egzersiz süresini ve dayanıklılığı artırır. Beyin sağlığını korur; Alzheimer hastalığına yakalanma riskini düşürür. Stres oluşumunu önler. Diyabet hastalığına iyi gelir, şeker seviyesini dengeler. Kansere yakalanma ve kanserin tekrar etme riskini düşürür. Yaşlanmayı geciktirir, cildi UV ışınlarına, kozmetik kullanımına karşı koruma altına alır. Sporcuların performansını artırır, dayanıklılıklarını yükseltir. Parkinson hastalığına karşı koruma sağlar, tedavi sürecini destekler. Obezite kontrolü sağlar. Cildin yaşlanmasını geciktirir.

Ubikinol Besin Desteği

Ubikinol besin desteği, içeriğinde farklı vitamin ve minerallerin de yer aldığı güçlü bir destektir. Kapsül, tablet gibi formlarda üretilmiştir. Kolay ulaşılabilen ubikinol takviyesi, sağlıklı yaşam hedefinde beklentiyi karşılayan sonuçlar verir. Besin desteklerinin kullanımı birbirine benzer. Ubikinol kullanırken uyarı, yan etki ve önerileri okumayı ihmal etmeyin. Hangi takviyeyi kullanırsanız kullanın beklenmeyen bir etki gözlendiğinde takviyeyi bırakın ve doktora görünün. Ubikinol destekleyici ve sağlıklı bir takviyedir ancak bünyenizin hassasiyeti, özel sağlık problemleriniz sebebiyle istenmeyen etkiler gösterebilir.

Ubikinol Fiyatları

Ubikinol takviye fiyatlarını Vitamin Kozmetik mağazamızdan kontrol edebilir, uygun fiyatlarla besin desteği satın alabilirsiniz. Web sitemizde stoklar sürekli güncellenir ve fiyatlarda indirimler uygulanır. Avantajlı fiyatlarla takviye gıda alarak sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Vitamin Kozmetik güvenli ödeme sistemleri kullanır, hızlı teslimat sağlar ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaya özen gösterir. Keyif dolu sağlık alışverişi için Vitamin Kozmetik’i tercih edebilirsiniz.