Rhodiola
₺185,25 KDV Dahil
₺195,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

UYKU SAĞLIĞI

Uyku ve sağlık birbiriyle doğrudan ilintili iki önemli olgudur. İyi bir gece uykusu, yaşamınız boyunca sağlığı korumak için hayati önem arz eder. Sürekli olarak dinlenmiş ve tazelenmiş hissederek uyanmak, fiziksel ve zihinsel sağlığınızdan genel mutluluğunuza kadar her şeyi etkileyebilir. Çoğu kişi için dinlendirici bir gece uykusu elde etmek zor olabilir. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde, 40 milyondan fazla insan teşhis edilmiş bir uyku sağlığı sorunu yaşıyor ve çok daha fazlası teşhis edilmemiş durumda. Ülkemizde de uyku sağlığı problemi oldukça yaygın.

Uyku sağlığı, fiziksel sağlığınızda önemli bir rol oynar. Örneğin uyku, kalbinizin ve kan damarlarınızın iyileşmesi ve onarımı ile ilgilidir. Devam eden uyku eksikliği, kalp hastalığı, böbrek hastalığı, yüksek tansiyon, diyabet ve felç riskinin artmasıyla bağlantılıdır. Kaliteli bir uyku ile geçen geceleri özlüyor, sık sık uyanıyor ve sabahları yatağınızdan yorgun ve uykusuz kalkıyorsanız, öncelikle bir uyku sağlığı merkezi ile görüşebilir, uyku sağlığı bitkisel tedavi yöntemlerinden de faydalanabilirsiniz.

İyi bir gece uykusu için biraz daha yardıma ihtiyacınız varsa, uyku sağlığı destek ürünleri seçeneklerinden de yardım alabilirsiniz. Bu destek ürünlerine örnek olarak aşağıdaki 5 öneriyi inceleyebilirsiniz.

Uyku Sağlığı İçin Kediotu Kökü (Valerian Root)

Kediotu, Asya ve Avrupa'ya özgü bir bitkidir. Kökü genellikle anksiyete, depresyon ve menopoz semptomları için doğal bir tedavi olarak kullanılır. Kediotu kökü aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da en sık kullanılan uyku teşvik edici bitkisel takviyelerden biridir

Uyku Sağlığı İçin Magnezyum

Magnezyum, insan vücudundaki yüzlerce işlemde yer alan bir mineraldir. Beyin işlevi ve kalp sağlığı için önemlidir. Ek olarak, magnezyum zihni ve bedeni sakinleştirmeye yardımcı olarak uykuya dalmayı kolaylaştırabilir. Magnezyum eksikliği uykusuz kalmanıza neden olabilir.

Uyku Sağlığı İçin Melatonin

Melatonin, vücudunuzun doğal olarak ürettiği bir hormondur ve beyninize uyku zamanının geldiğini bildirir. Bu hormonun üretim ve salım döngüsü günün saatlerinden etkilenir. Melatonin seviyeleri doğal olarak akşamları yükselir ve sabahları düşer. Bu nedenle, melatonin içeren uyku sağlığı takviyeleri, özellikle jet-lag gibi melatonin döngüsünün bozulduğu durumlarda popüler bir uyku yardımı haline gelmiştir.

Uyku Sağlığı İçin Passiflora (Çarkıfelek Çiçeği)

Çarkıfelek Çiçeği, aynı zamanda Passiflora incarnata olarak bilinir ve uyku sağlığı için popüler bir bitkisel ilaçtır.

Uyku Sağlığı İçin Glisin (Glycine)

Glisin, sinir sisteminde önemli rol oynayan bir amino asittir. Araştırmalar, uykuyu iyileştirmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Bunun tam olarak nasıl etki ettiği bilinmemektedir, ancak glisinin kısmen yatmadan önce vücut sıcaklığını düşürerek, uyku zamanının geldiğini işaret ettiği düşünülmektedir.

UYKU SAĞLIĞI DESTEK ÜRÜNLERİ

Bahsettiğimiz gibi, sağlıklı bir uyku sürecini destekleyici doğal bileşenleri içeren birçok uyku sağlığı destek ürünleri piyasada kolay kullanım sağlayacak formlarda bulunmaktadır (Tablet, damla gibi...).

 

Vitamin Kozmetik, Uyku Sağlığı kategorisi dahilinde %100 orjinal ürün garantisi ile sunulan birçok uyku sağlığı destek ürününe kolayca ulaşabilirsiniz.