Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği, çoğu kişinin üzüm yerken ayıklayıp çöpe attığı bir meyve çöpü kabul ediliyor. Ancak üzüm çekirdeğiyle ilgili bilinmesi gereken şey bu minicik çekirdeklerin oldukça faydalı olduğudur. Özellikle siyah üzüm çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor. Üzüm çekirdeklerini üzümü tüketirken yemek ya da çekirdekten edilen yağı sağlık ve güzellik için kullanmak gereken faydayı almaya yardımcı oluyor. Üzüm çekirdeğinde bulunan değerli maddeler, bileşenler bilhassa beta karoten cilde, organlara iyi geliyor. Araştırmalar üzüm çekirdeğinin ya da üzüm çekirdeği yağının vücut yenileme özelliği olduğunu gösteriyor. Üzüm çekirdeklerinin bu noktada cildi beslediğini, yenilediğini, cilt problemleriyle mücadele edip cildi onardığını söylemek mümkündür.                    

Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

Üzüm çekirdeği sık karşılaştığımız cilt problemleri sinüzit kolit gibi rahatsızlıkların tedavisini sağlar. Çekirdekte ve yağında bulunan elementler vücutta dolaşan zararlı radikallerin azalmasına yardımcı olur. Sağlıklı hücre sayısı yine üzüm çekirdeğiyle artırılabilir. Sigara ve alkolün verdiği zarar üzüm çekirdeğindeki beta karotenle azaltılır, vücudun kendini temizlemesi sağlanır. Üzüm çekirdeği iltihaplanma ve enfeksiyon tedavisinde başarılı sonuçlar verir. Vücuttaki zararlı maddelerin atılması, enfeksiyon ve iltihabın önlenmesiyle birlikte kan dolaşımı olumlu etkilenir. Kan dolaşımının ideal akışta olması kalp ve damar sağlığını korur. Üzüm çekirdeği gastrit ve idrar yolu enfeksiyonlarını önler, sindirim sistemi organlarının sistemli çalışmasına yardımcı olur. Kireçlenme egzama cilt problemleri söz konusu olduğunda üzüm çekirdeği yağı iyileştirici özellikler gösterir, doğal antibiyotik etkisiyle kireçlenme, egzama gibi kronik rahatsızlıkların iyileşme sürecini destekler. Cildi onaran ve daha pürüzsüz hale getiren üzüm çekirdeği yağıyla saç bakımı yapmak mümkündür. Saç derisinde ortaya çıkan problemler saç dökülmesine zemin hazırlar, üzüm çekirdeğini saç derisinde kullanmak dökülmeyi önler, yeni saç çıkmasını ve uzamasını destekler. İdrar yolu enfeksiyonu görüldüğünde tedavinin daha hızlı sonuç vermesi için üzüm çekirdeği yağından faydalanabilir. Üzüm çekirdeğinde bulunan E vitamini göz rahatsızlıklarını önlemede etkili rol oynar. Kolajen seviyesini artırır, cilde canlılık kazandırır. Kemik sağlığını korur, kemik yapısını güçlendirir. Akne ve sivilce izlerini ortadan kaldırır.

Üzüm Çekirdeğinin Kullanım Alanları

Üzüm çekirdeğinin en önemli kullanım alanı saç ve cilt bakımıdır. Saç dökülmesi, erken saç beyazlaması, kepeklenme sorununda üzüm çekirdeği yağı tercih ediliyor. Üzüm çekirdeğinin tüm etkilerinden faydalanmak isteyenler ise kapsül, tablet gibi formlardan yararlanılıyor. Üzüm çekirdeklerinin işlemden geçirilmesi sonucu elde edilen yağın tüm formlarda piyasaya sunulması kullanım alanını genişlettiği gibi kolaylaştırıyor da.

Üzüm Çekirdeği Yağı Fiyatları

Üzüm çekirdeği fiyatları ürünün formuna, gramajına ve kutu içeriğine göre farklı fiyat seviyelerinden satışa sunuluyor. Vitamin Kozmetik, güçlü bir antioksidan kaynağı olan üzüm çekirdeği ürünlerini uygun fiyatlarla satıyor. Web sitemiz üzerinden dilediğiniz ürünü ekonomik fiyat avantajıyla satın alabilir, güvenli ödeme sistemimizden yararlanarak keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.