Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Vitamin


Sağlıklı, kaliteli bir yaşam için gerek duyduğumuz şeylerden biri de vitaminlerdir. Vitaminler vücudumuzdaki destekleyicilerdir. Günlük yaşamın hareketli ve stresli yaşamına ayak uydurabilmenin yolu vitaminlerden geçiyor. Vitamin takviyesi, beslenme yoluyla alınamayan birçok vitaminin alınmasına yardımcı oluyor. Vücut A, B, C, D, E, K gibi önemli vitaminlerden mahrum kaldığında yorgunluk, halsizlik, kronik uyku, kilo kaybı ya da artışı gibi günlük hayatı etkileyen belirtiler ortaya çıkıyor. Yaşam kalitesini düşüren ve bağışıklık sistemi üzerinde zayıflığa neden olan vitamin eksikliğini beslenmeye dikkat ederek ve vitamin desteği alarak toparlamak mümkündür.

 

Vitamin Takviyeleri Nelerdir?

 

Vitamin çeşitleri, eksik olan vitaminlere göre zenginleşiyor. İhtiyaç duyduğunuz hemen her alanda gıda ve vitamin takviyeleri bulabiliyorsunuz. Tablet, kapsül, şase, toz, sıvı formlarda bulabileceğiniz vitaminler, içerdiği güçlü bileşenlerle düzenli kullanımda vitamin eksikliğini gideriyor, hayat kalitesini yükseltiyor. Vitaminlerden ötürü hissedilen bariz etkiler haricinde bir de hissedilmeyen ancak sağlığı olumsuz etkileyen haller vardır. Örneğin kemik ve diş sağlığı için vitaminlerin ciddi önemi bulunuyor. Özellikle gelişim çağındaki bebek ve çocuklar gerekli vitamin desteğini almalıdır. Vitaminler gebeler, anne karnındaki bebekler ve yetişkinler için hayat boyu gerekli olan besin değerini vermeye yardımcı olur.

Vitaminler yağda ve suda eriyen vitaminler şeklinde iki ana gruba ayrılıyor. Yağda eriyenler A, D, E ve K vitaminleridir. Suda eriyenler ise ve C vitaminidir. A vitaminleri deri, göz, kemik ve diş gelişimine; B vitaminleri sinir – kas gelişimine, hafıza problemlerine; B12 vitamini Alzheimer riskine; C vitamini diş ve dişeti sağlığına, bağışıklık sistemine; D vitamini kemik ve diş gelişimine; E vitamini sağlıklı büyüme ve gelişmeye; K vitamini kan pıhtılaşmasına, kalp ve damar sağlığına iyi geliyor. Birçok hastalığa iyi gelen, hastalık riskini düşüren vitaminler güçlü bir bünye için gereklilik gösteriyor. C vitamininin bağışıklık sistemini güçlü tutması hastalıkla mücadeleye zemin hazırlıyor.     

 

Vitamin Takviyesinin Faydaları

 

Vitamin eksikliği yaşadığınızda birçok belirti sizleri bu durumla ilgili uyarır. Vitaminlerden yararlandığınızda sizleri bekleyen faydalar şöyledir:

·       Göz sağlığını korur. Görme bozukluklarının tedavisi güçlendirir.

·       Kanser türlerine karşı koruma sağlar, kanser riskini düşürür.

·       Saç ve cilt sağlığına iyi gelir, dış etkenlere karşı içten koruma sağlar.

·       Zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar, iyi bakterilerin çoğalmasına neden olur.

·       Bağışıklık sistemini güçlendirir.

·       Halsizlik, yorgunluk, uyku halini önler.

·       Adet öncesi hissedilen ağrıyı azaltır, dönemin rahat geçmesini sağlar.

·       Sindirim sistemini düzenler.

·       Kas ve kemik ağrılarını dindirir, kas – kemik gelişimini olumlu yönde etkiler. Özellikle sporcuların vitamin takviyelerine ekstra ihtiyacı vardır.

·       Bebeklerin gelişimini destekler, anne sağlığını korur.

·       Zekâ gelişimini destekler.

·       Bunama, Alzheimer gibi hastalıklarla mücadele eder, riski düşürür.

·       Cilt yapısını korur, cildin erken yaşlanmasını önler.

 

Vitamin Takviyesi Fiyatları

 

İhtiyaç duyduğunuz vitamin desteğini sürekli kılmak bu eksikliği gidermek için son derece pratik kullanıma sahip desteklerden satın alabilirsiniz. Web sitemizde bulunan birçok vitamini kolayca satın alabilir, kısa süre sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünün sayfasını açtığınızda vitamin satın al seçeneklerini görebilirsiniz. Vitaminin gramajına ve içeriğine gören değişen fiyatlar, bütçe dostu bir fiyatla satışa sunuluyor.