Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Vücut Peelingi

 

Vücut peeling ürünleri, gün boyunca cildinizin maruz kaldığı birçok zararlı maddeyi ve kiri cildinizden arındırmaya yardımcı olan ürünler bütünüdür. Tüm gün işte, okulda, sokakta ya da evde vakit geçirirken bile harcadığınız enerji, soluduğunuz hava, üstlendiğiniz stres ve yediğiniz içtiğiniz şeyler sebebiyle cildiniz yorulur. Çevresel faktörlerden sadece yüz bölgeniz etkilenmez, tüm vücudunuz aynı yükü ve yorgunluğu taşır. Güneş ışığının, rüzgârın, havanın bile vücudunuzu kötü etkilediğini, kirlettiğini belirtmekte fayda var. Peeling ürünleri, içerdiği güçlü bileşenler, mikro tanecikler ve özel formülüyle tüm vücudunuza etkili bir bakım yapar. Vücudunuzdaki ölü derileri atmanın en güzel yolu hiç şüphesiz peeling yapmaktır. Peeling, düzenli yapıldığı takdirde vücuda yapışıp kalan ölü deriyi atmaya yardımcı oluyor. Cilt gözeneklerinde biriken yağ ve kir deposunu vücuttan atan peeling, aynı zamanda selülit oluşmasını da önlemede etkili. 


Vücut Peelingi Nasıl Yapılır?

 

Vücut peelingi yapmak sanıldığından daha kolay. Özel bileşenlere sahip peeling ürünlerinizi kullanmadan önce vücudunuzun temiz olduğundan emin olmalısınız. Kirli cilde doğrudan peeling yapmak pek etkili olmayacağından duş sonrasında temiz vücuda peeling daha verimli sonuçlar doğurur. Öncelikle peeling ürününüzü doğru seçmelisiniz. Cilt tipine göre peeling çeşitleri bulunuyor. Hassas, karma, yağlı, kuru cilt tipleri için hazırlanan ürünlerden kendinize uygun olanı seçmelisiniz. Uygun ürüne sahipseniz eğer ürünü kullanma talimatına göre vücudunuza sürmelisiniz. Peelinglerin birçoğu tanecikli bir yapıya sahip olduğundan işlem sonrasında yıkanmaya ihtiyaç duyuyor. Ürünü bölgeye uygulayıp yeterince bekledikten sonra ılık – soğuk suyla bölgeyi temizlemelisiniz. İşlemin ardından eğer ihtiyaç duyarsanız yine cilt tipinize uygun nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

 

Peeling Yapmanın Faydaları

 

Peeling kişisel bakımda onarıcı, temizleyici ve çözüm odaklı etkiler sunan bir bakım ritüeli olduğundan faydalı sonuçlar alınabiliyor. Cilt bakım rutininde yüz ve vücut için birçok peeling ürünü bulunuyor. Kullanacağınız ürünün vücudunuza faydaları şöyledir: Cildinizi yağ ve kir birikiminden arındırır, anlık bir ferahlama kazandırır. Uzun vadede ise tertemiz bir cilt sunar. Ciltteki gözeneklerin açılmasını ve temizlenmesini sağlar. Cildin ideal nem dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Cilt lekelerinin oluşumunu önler. Siyah nokta ve selülit oluşumunu engeller. Vücuttaki renk eşitsizliğini gidermeye çalışır. Akne, sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olur. Bacaklarda sık görülen batıkların oluşmasını önler. Vücudun yağ ve nem seviyesini korur. Temizlik ve ferahlama hissi verir. Ruhsal anlamda kişiyi iyi hissettirir.

 

Vücut Peeling Ürünlerinin Fiyatları

 

Ölü hücreleri temizleyen ve vücuda temizlik kazandıran peeling bakım ürünleri, zenginleştirilmiş formüllerle hazırlanıyor. Web mağazamızda da görebileceğiniz üzere farklı marka ve modellere sahip birçok peeling ürünü bulunuyor. Ürünlerin her biri özelliklerine ve gramajına göre fiyat farklılıklarına sahiptir. Beğendiğiniz ürünü sitemizden 7/24 güvenli ödeme seçeneğiyle satın alabilir, kısa süre sonra teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.