Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Whey Protein 

Vücut geliştirme amacıyla spor yapan herkesin yolu protein tozları ile kesişir. Protein tozu, sporcuların ve vücut geliştirici kişilerin kaslarını güçlendirmek, geliştirmek için kullandığı destekleyici bir ürün, takviyedir. Birçok marka altında bulunabilen bu takviyeler, sporcuların antrenman rutinini destekler ve çalışmalarının daha hızlı sonuç vermesini sağlar. Muzlu, kahve aromalı, çikolatalı, çilekli, karamelli gibi protein tozu çeşitleri bulunur. Genellikle saşe, kapsül, toz formunda hazırlanan takviyeler, spor ve beslenme rutinine göre kullanılır. Protein tozunun sporculara etkisi öyle destekleyici ki ünlü atletler, sporcular, yarışlara hazırlananlar antrenmanlarından daha verimli sonuçlar almak için protein tozu takviyesinden yararlanır. Sporcular ve beslenme rutini nedeniyle proteinden yararlanamayanların, günlük protein ihtiyacını takviyelerden alması mümkündür.

Protein Tozunun Faydaları

Protein tozu faydaları arasında ilk göze çarpan şey, kas gelişimini desteklemesidir. Spor salonunda ter döken, fitness çalışmalarına katılan, vücut geliştiren, müsabakalara hazırlanan bireyler bilhassa iyi protein tozu kullanır. Protein takviyeleri için yapılan tüm araştırmalarda öne çıkan detay amino asitlerdir. Amino asitler bilindiği üzere proteinin bir parçası olup vücuda ve kas – kemik gelişimine çok faydalıdır. Kişinin günlük alması gereken protein miktarları bünyeye göre farklılık gösterir ve bazen düzenli beslenmeye rağmen istenilen protein alınamaz. Bu noktada protein takviyesi aslında etkili bir protein kaynağıdır. Sağlıksız beslenme, yanlış diyet uygulamaları, yaşa bağlı ortaya çıkan kas zayıflamasında protein takviyeleri kas ve kemikleri güçlendirici etkiye sahiptir. Protein tozunun sporcular tarafından kullanılması yaygındır ancak herkes kullanabilir. Zira bu takviye gıda, bağırsak sistemini, kalp ve damar rahatsızlıklarını, kas gelişimi ve kemik rahatsızlıklarını önlemede ve onarmada başarılıdır. Protein tozu zararlı mı değil mi tartışmaları her ne kadar gündemi meşgul etse de ideal ölçülerde, bilinçli kullanımda zararlı değil faydalı olduğu belirtilir.

Protein Tozunun İşlevi ve Kullanımı

Protein tozu kullanımı ürünün paketinde genellikle tarif edilir. Günlük alım miktarı, hazırlanışı, öneriler gibi detayları seçilen kutu üzerinden okumak mümkündür. Protein tozundan verim almak için dikkatli ve düzenli kullanmak önemlidir. Toz olan takviyeleri su ya da farklı içeceklerle karıştırıp içmek mümkünken kapsüller ise bol suyla tüketilmelidir. Protein takviyelerinin kullanımı sanıldığı kadar zor değil, toz haldeki takviyeyi içeceklerle daha keyifli hale getirilebilir ya da doğrudan bir kek, krep gibi tariflere ekleyip kullanılabilir. Her gıda takviyesinde olduğu gibi burada da dikkat edilmesi gereken şey ölçüyü kaçırmamak, disiplinli kullanmaktır. 

Protein Tozu Fiyatları

Protein ihtiyacınızı en pratik ve sağlıklı şekilde karşılayan protein tozu fiyatları gramaja ve kutu içeriğine göre değişir. Web mağazamızdaki ürünlerimizi inceleyerek ne kadar kullanıma ihtiyacınız varsa o oranda ürün sipariş edebilirsiniz. Ürünlerimiz farklı aromalar içerdiğinden size en uygun olanı seçme şansına sahipsiniz. Satın alacağınız ürünü Vitamin Kozmetik farkıyla güvenle sipariş edebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünün kısa sürede adresinize teslim edileceğinden emin olun.