Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Yeşil Çay Ekstresi

Yeşil çay ekstresi, yeşil çay yapraklarının işlenmesi sonucunda ortaya çıkarılan bir çeşit bitkisel takviyedir. İçerdiği değerli bileşenler yeşil çayın etkisini artırıyor. Klasik yeşil çay ve ekstre arasındaki fark, ekstrenin fayda anlamında daha yoğun olmasıdır. Uzak Doğu ülkelerinin gençlik ve şifa kaynağı olan yeşil çay, birçok ülkede tedavi edici bitki olarak kullanılıyor. Yeşil çayda bol miktarda E vitamini bulunuyor, Bunun yanı sıra selenyum, krom, çinko ve magnezyum ayrıca kateşin gibi önemli polifenoller yer alıyor. Tablet, kapsül ve toz formunda bulunan çay ekstreleri, hem yağ yakımını hızlandırır hem de bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici bir etkide bulunarak bünyenin hastalıklara karşı direncini artırır. Yeşil çayın içeriğinde ortalama yüzde üç kafein bulunuyor. Kafeinin beyni uyarıcı etkisi biliniyor. Çayla birlikte ideal miktarda alınan kafein, sinirleri uyararak beyni ve kalbi koruma altına alır. Odaklanma problemi yaşayan, zindelik arayanlar doğanın içinden alınmış çay ekstreleriyle günü daha enerjik geçirebilir.   

Yeşil Çayın Sağlığa Faydaları

Yeşil çay ekstresinin faydaları şöyledir: Yeşil çay kilo vermeye yardımcı olur. Kilo verirken kas kaybetmeden, yağ yakmak önemlidir. Çayın içerisindeki kafein ve diğer bileşenler yağ yakmayı kolaylaştırır, kilo verme sürecini olumlu etkiler. Yeşil çayda bulunan C ve E vitaminleri metabolizmayı hızlandırır, kalori yakımını sağlar. Egzersiz programına sahip olan kişiler yeşil çay ekstreleri kullanarak günlük enerji miktarını karşılıyor, kafeinini mineral ve vitaminlerin etkisiyle daha hızlı yağ yakıp kaslarını güçlendirebiliyor. Çay ekstrelerinin önemi sporcular için çok daha büyüktür. Yoğun bir tempoya sahip olanlar, fiziksel anlamda kendini daha iyi hissetmek isteyenler, spora başlayanlar ve kilo vermeye çalışanlar küçük egzersizlerle birlikte çay ekstresinden yararlanarak süreci kolaylaştırabilir. Yeşil çayın en bilinen ve tercih edilmesini sağlayan faydası çok güçlü bir antioksidan olmasıdır. Çağımızın zorlu hastalığı kanserden korunmak, kansere karşı daha dirençli olmak için insanlar siyah çay yerine yeşil çayı ve yeşil çay ekstresini tercih ediyor. Kilo vermek amacıyla çay ekstresi kullanılacaksa eğer elbette beslenme düzeni oluşturulmalı günlük yürüyüş ya da antrenmanlarla bu döngü desteklenmelidir. Yeşil çayın bilinen diğer faydaları ise şöyledir: Erken yaşlanmayı önler, zihinsel odaklanma sağlar. Kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma riskini düşürür. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sistemini rahatlatır. Ödem atılmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırır. Yorgunluğu yenmeye yardımcı olur. Diş sağlığına iyi gelir. Kan basıncını dengeler.

Yeşil Çay Fiyatları

Yeşil çay besin destekleri, kapsül ve tabletlerin sayısına, gramajına göre farklı fiyatlardan alıcı bekliyor. Vitamin Kozmetik dijital satış noktamızdan fiyatları ve ürün içeriklerini inceleyebilirsiniz. Web sitemizde yer alan tüm ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilir, güvenli ödeme yöntemleriyle siparişinizi verebilirsiniz. Beğendiğiniz, almayı düşündüğünüz ürünleri hemen sepetinize ekleyin, satın alacağınız zaman sadece birkaç saniye içerisinde siparişinizi tamamlayın.