Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Yumurta Kabuğu Zarı

Her gün tüketilmesi önerilen yumurta, sarısıyla beyazıyla olduğu kadar kabuk zarıyla da oldukça faydalı bir besin. Yumurtanın beyazıyla kabuğu arasında yer alan incecik, şeffaf zar, protein bakımından çok zengin bir maddedir. Yumurta kabuğu zarı, bilimsel araştırmalar esnasında tamamen tesadüfî şekilde keşfedilen çok önemli bir sağlık adımı kabul ediliyor. Ülkemizde ve dünyada yapılan araştırmalar, kabuk zarının faydalı olduğunu defalarca göstermiştir. Uzmanlar haşlanmış yumurta tüketilirken yumurtayla kabuğu arasındaki küçük, ince zarın atılmamasını, yumurtanın diğer bölümleri gibi tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Yumurta kabuğunun içinde saklanan zar, eklem ağrılarından kireçlenmeye kadar birçok faydaya sahiptir. Yumurta tüketmekten hoşlanmayan, yumurtanın kokusuna dayanamayan, yumurtayı düzenli tüketemeyen kişiler yumurta kabuğu zarı takviyesi ile bu mucizevî zardan yararlanabiliyor. Kabuk zarının takviye haline getirilmesi kullanımını ve kullanıcı alanını genişlettiği görülüyor. Sporcular, romatizma ağrısı çekenler, eklem ve kemik rahatsızlığı olanlar, kemik erimesi riski taşıyan daha binlerce insan ağrı ve tutukluklar için yumurta kabuğu takviyesi kullanarak şifa buluyor.

Yumurta Kabuğu Zarının Etkileri

Yumurta kabuğunun içindeki zarın kireçlenme rahatsızlığına iyi geldiği anlaşıldıktan sonra ve elbette diğer etki alanları keşfedildiğinden bu yana yumurta kabuğu takviyeleri daha çok ilgi görmeye başladı. İnsanlar eklem, kemik, romatizma gibi günlük hayatı olumsuz etkileyen rahatsızlıklarını iyileştirmek, kemik gücünü desteklemek için yumurta kabuğu ekstresi kullanmaya yöneldi. Yumurta kabuk zarının düzenli tüketimde fayda sağladığı, kemikleri içten bir şekilde koruduğu biliniyor. Yumurta kabuğu zarı desteği kullanan kişiler bir süre sonra kendini daha iyi hissettiğini ve şikâyetlerinin azaldığını belirtiyor.  Eklem ağrısı başta olmak üzere vücuttaki birçok yere fayda dağıtan zar, kalça ve omurga eklemlerinde görülen, hissedilen sorunlara da çözüm olmayı ihmal etmiyor. Teknolojiye ve modern yaşama bağlı gelişen hareketsizlik, kas, eklem ve kemik ağrılarının ortaya çıkmasını sağlıyor. Kireçlenme ise el, omurga, eklem, diz gibi alanlarda yoğun bir biçimde artış göstermeye başladı. Uzmanlar bu tür rahatsızlıklar için ilaçlar veriyor ancak bilimsel araştırmaların katkısıyla ortaya çıkan yumurta zarı gibi önemli buluşlar süreci kolaylaştırıyor. Yumurta kabuğunun kireçlenmeye, eklemlere, el ve dizlerdeki ağrılara çok iyi gelmesi sorunların tedavi edilmesini destekliyor.

Yumurta Kabuğu Zarı Takviyesi

Yumurta kabuğu zar ekstreleri, kapsül ve tablet formlarına dönüştürülmüştür. Her gün yumurta tüketiliyor olsa dahi birçok kişi kabuk zarını tüketmekte zorlanıyor, mide bulantısı yaşayabiliyor. Tüketemeyenler ise hiçbir şekilde fayda alamıyor. Kabuk zarı takviyesi binlerce insanın işini kolaylaştırıyor. Her gün önerilen dozda tablet ya da kapsül yutarak günlük koruma sağlanabiliyor.

Yumurta Kabuğu Zarı Vitamin Kozmetik’te

Yumurta kabuğu zarıyla ilgili destek almak isteyenler, Vitamin Kozmetik sayfalarında aradığı besin desteğini bulabiliyor. Kabuk zarını kutu halinde satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Web mağazamızdan dilediğiniz besin desteğini güvenle ödemeyle satın alabilir, kısa sürede adresinizden teslim alabilirsiniz.