Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Zencefil (Ginger)

Zencefil ya da diğer yaygın olan adıyla ginger; Hindistan, Çin, Kore, Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerine has şifa dolu bir bitkidir. Ülkemizde de çok bilinen ve toz ya da taze şeklinde kullanılan zencefil, mide bulantılarına iyi geliyor. Zencefil kendine has aromasıyla hem çay hem de baharat olarak kullanılıyor. Çayını yaparken taze ya da toz kullanılarak zencefil çayı elde edilebiliyor. Zencefil çayının hastalıklara olan etkisi rahatlatıcı ve tedavi edicidir. Grip, nezle, soğuk algınlığı ve boğaz enfeksiyonlarında taze zencefili bal ve sütle ya da suyla karıştırıp çay gibi tüketmek ağrı kesici özellik gösteriyor, hastalığın çabuk geçmesini sağlıyor. Zencefilin yeşil kısmı değil sarımsı olan kök kısmı daha faydalıdır. Bu nedenle ekstreler, tozlar zencefil kökleri ile ortaya çıkıyor. Zencefilin kokusu ya da tadı herkes tarafından beğeniyle karşılanmadığından zencefilin faydaları için çoğu kişi toz ya da ekstre tercih ediyor. Klinik araştırmalar zencefilin şifa deposu olduğunu gösteriyor. Mucizevî besinlerden kabul edilen zencefilden düzenli yararlanmak hastalıklardan uzak kalmaya yardımcı oluyor.

Zencefilin Faydaları

Zencefilin yararları klinik araştırmalarca şöyledir: Sindirim sistemine ve mideye inanılmaz faydalıdır. Mide ağrısı, mide bulantısı, hamilelikte yaşanılan bulantılar, hazımsızlık, şişkinlik, gaz, ishal, bağırsak bozulması gibi problemlerde tedavi edici ve önleyicidir. Bağırsaklardaki hareketliliği sağlamada ve kabızlığı önlemede ise müthiş bir destek sağlar. Zencefilin ülser ve reflüde ise rahatlatıcı etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Kalp ve damar sağlığını korur, kolesterolün ideal seviyede kalmasında rol oynar. Nefes darlığını önler, solunum yollarını rahatlatır. Bağışıklık sistemini korur, enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Beyin sağlığını olumlu etkiler, Alzheimer gibi ciddi hastalıklara yakalanma riskini düşürür. Ağrı kesici özelliği ile baş, karın, kas, kemik ağrılarını dindirmede etkilidir. Kanserli hücrelerin büyümesini önler, kanserin vücut içinde dolaşmamasını sağlar.

Zencefil Ekstresi

Zencefil ekstresi, zencefilin en kolay kullanımlarından biri kabul ediliyor. Toz, kapsül, tablet ve zencefil sıvı ekstraktı şeklinde bulabileceğiniz zencefil, sağlığa olan şifalı yönüyle her evde bulunması gerektiğini düşündürtüyor. Kış boyunca hastalıklardan koruyan, kişiye enerji veren, enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlayan, ses kısıklığına iyi gelen, boğaz ağrısına ve tahrişini dindiren zencefil ekstresi, kullanıcılardan beğeni topluyor. Zencefil ekstresi kullananlar, zencefilin tüm etkilerini sıvı ya da tablet fark etmeksizin gördüklerini belirtiyor. Zencefildeki doğal bileşenler tıpkı ilaç gibi etki ediyor ve hastalıklara şifa oluyor. Bu şifadan her anlamda yararlanmak ve sürdürülebilir kılmak için zencefil takviyelerinden yararlanabilirsiniz.

Zencefil Gıda Takviyesi Fiyatları

Zencefil gıda takviyesi fiyatları en uygun şekilde Vitamin Kozmetik web mağazamızda satışa sunuluyor. Zencefilin şifalı etkilerinden kesintisiz yararlanmak için web sitemizi takip edebilir ve indirimli, kampanyalı fiyatlardan ürün alışverişi yapabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için gereksinim duyduğunuz tüm vitamin ve kozmetik ürünlerini, besin desteklerini Vitamin Kozmetik web mağazamızda ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemlerinden yararlanmak, kaliteli ve onaylı ürün alışverişi yapmak, ürünlerinizi kısa sürede teslim almak en önemlisi müşteri memnuniyeti garantisini hissetmek için Vitamin Kozmetik’ten 7/24 alışveriş yapabilirsiniz.